Keno Results

Кено е дневна игра со две ждрепка кои се случуваат напладне и навечер, секој ден во неделата. Достапно е да се игра само ако играчот е во Франција. Играчите избираат помеѓу два и 10 броеви од 70. Износите на облозите варираат од 1 € до 10 €, а ако сакате може да се избере множител. Играчите можат да ги купат своите билети во продавачите на лото, на официјалната веб-страница или преку мобилна апликација.

Во извлекувањето ќе бидат избрани 20 топки од 70 броеви. Иако играчите можат да се обложуваат на која било количина на броеви помеѓу два и 10, само 10/10 или 9/9 точни цифри ќе ги добијат џекпотовите. Овие џекпот може да се платат како паушални суми или како ануитети.

Наградите треба да се подигнат во рок од 60 дена од извлекувањето. Извлекувањето може да се следи во живо на YouTube, или резултатите да се проверат на официјалната веб-страница, Francaise des Jeux.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)