Lotto 6/45 Results

Croatia Loto 6/45 е достапен само за играње во Хрватска во моментов. Се работи за двонеделно извлекување кое се влече во 20 часот по локално време во четврток и недела. Може да се игра онлајн на официјалната страница на Хрватска Лутрија или на кој било од овластените продавачи на лотарија во Хрватска.

За цена од 2 куни (0,26 долари), играчите избираат 6 броеви од 1-45 за шанса да победат на 5 нивоа на награди. Нема минимален џекпот, бидејќи зависи од бројот на продадени билети и може да се превртува неограничено количество пати.

Во ждрепката се избираат 6 топки проследени со 1 бонус топка. Џекпотот се добива кога се совпаѓаат сите 6 редовни броеви. Добитниците имаат 60 дена да поднесат барање или во ПОС или во главната канцеларија на Хрватска Лутрија во Загреб. Извлекувањето може да се види во живо на хрватскиот ТВ канал ХТВ 1 или нивниот канал на Јутјуб. Играчите исто така можат да ги проверат резултатите од ждрепката на официјалната веб-страница или кај продавачот на лото.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)