Magnum 4D Results

Оваа игра се игра низ Малезија, а исто така и во Сингапур. Играчот избира четирицифрен број; ова може да биде нешто помеѓу 0000 и 9999. Има 23 различни четирицифрени броеви кои се извлекуваат на лотаријата. Играчот мора да одговара на четири цифри за да освои награда.

Броевите треба да бидат по ист редослед како на нивниот билет. Наградите се секогаш исти, а бројот на продадени билети не прави разлика во однос на наградата. Истото важи и за бројот на победници; ова нема да ја намали вредноста на наградите.

Извлекување има секоја среда, сабота и недела во 19 часот во Малезија, по локално време. Резултатите се објавуваат веднаш на неколку веб-локации за играчите да можат веднаш да дознаат дали нивниот тикет е добитник. Потребно е да имате најмалку 21 година за да учествувате.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)