Mark Six Lottery Results

Mark Six Lottery е најпопуларната лотарија во Хонг Конг. Извлекувањата се одржуваат 3 пати неделно во вторник, четврток и сабота и чинат 10 HKD по влез. Играчите во Хонг Конг можат да играат во официјалната филијала за обложување на џокеј клуб во Хонг Конг (HKJC), онлајн или телефонски.

Играчите од други места во светот можат да играат онлајн. Минималниот џекпот е 8 милиони HKD, но може да достигне 100 милиони HKD поради неограничените превртувања.

Играчите избираат 6 броеви од 49 и треба да ги погодат сите 6 броеви за да добијат џекпот. Извлекувањата се прикажуваат во живо на каналот АТВ во 21.30 часот по локално време. Резултатите може да се видат и на мобилната апликација или веб-локации. Добивките треба да се подигнат 60 дена по извлекувањето и се исплаќаат како паушални суми без данок.

Наградите може да се бараат во филијалите на HKJC, главната канцеларија на HKJC или онлајн во зависност од тоа каде е купен билетот.

Flag

No matches found, please try:

mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
  • Високо ролери казино
  • Се играше во многу земји
  • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
  • Високо ролери казино
  • Се играше во многу земји
  • Најдобар избор на облози

Кога станува збор за наоѓање пригоден начин за играње игри на лотарија онлајн, 1xBet е местото каде што треба да одите! 1xBet е добро воспоставен Лотарија што е основан уште во 2011 . Оттогаш, тој се здоби со позитивна репутација дека е доверлив и доверлив, нудејќи голем избор на игри, низа опции за плаќање и пријателски тим за услуги на клиентите. Ќе најдете сè што ви треба на оваа веб-локација за да уживате во одлично искуство со игри на лотарија преку Интернет.

    Кога станува збор за наоѓање пригоден начин за играње игри на лотарија онлајн, Lucky Bird Casino е местото каде што треба да одите! Lucky Bird Casino е добро воспоставен Лотарија што е основан уште во 2017 . Оттогаш, тој се здоби со позитивна репутација дека е доверлив и доверлив, нудејќи голем избор на игри, низа опции за плаќање и пријателски тим за услуги на клиентите. Ќе најдете сè што ви треба на оваа веб-локација за да уживате во одлично искуство со игри на лотарија преку Интернет.