On Numara Results

On Numara е една од најпопуларните лотарии во Турција, а играчите можат да купат билети за извлекувањата што се одржуваат секој понеделник и петок. Извлекувањето се врши во 20 часот, а ова може да се погледне онлајн. Сепак, резултатите се објавуваат речиси веднаш на неколку различни веб-страници.

Извлекувањето вклучува броеви од еден до 80, а играчот ќе треба да избере 22 од овие броеви. За да освои џекпот, играчот ќе треба да одговара на сите броеви. Шансите за освојување на главниот џекпот се неверојатно високи, особено кога се споредуваат со лотарии во други земји.

Оние кои веруваат дека освоиле награда ќе треба или да ја побараат кај продавачот ако е помала награда или преку операторот ако ја освоиле главната награда за џекпот. Поголемите награди може да потрае кратко време пред да бидат исплатени.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)