Pick 3 Lottery Results

Pick 3 е популарна игра со државна лотарија која се игра во Белгија. Се извлекува секој ден во неделата во 20 часот по UTC. Внесувањето чини 1 € и може да се игра на ПОС или онлајн од играчи внатре и надвор од Белгија. Играчите едноставно избираат три од збирот од нула до девет броеви и ја избираат опцијата за игра што сакаат да ја играат. Џекпотот од 500 евра се плаќа за правилно совпаѓање на сите три цифри по редоследот на извлекување.

Ждрепката се емитува во живо на ТВ, или играчите можат да ги видат резултатите на онлајн страница. Играчите со билети можат да ги скенираат своите билети на ПОС за да видат дали победиле. Играчите треба да го потпишат задниот дел од нивните билети за да избегнат некој друг да го потпише и да ја бара наградата за себе. Наградите мора да се подигнат во рок од 20 недели од извлекувањето. Наградите се плаќаат само како паушални суми и се ослободени од данок.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)