Sportka Sazka Results

Спортка е лотарија која ја организира компанијата Сазка во Чешка и се влече 3 пати неделно во среда, петок и недела. Достапно е само за жителите на Чешка и може да се купи на ПОС или онлајн. Секој натпревар чини 20 CZK, со можност да се пополнат 10 натпревари по билет.

Просечниот џекпот е околу 15 милиони CZK, но може да биде многу повеќе бидејќи џекпотот може да се преврти неограничен број пати.

Играчите избираат 6 броеви од 49, кои доколку се совпаднат ќе добијат џекпот. Меѓутоа, ако играчот има целосен билет (сите 10 одиграни натпревари), тој има шанса да освои супер џекпот од околу 136 милиони CZK. Резултатите може да се најдат на ТВ каналот CT1, преку официјалната веб-страница на Sazka или лично на извлекувањето во живо во Студио Покрок.

Наградите се бараат во ПОС, онлајн или во седиштето на Сазка во зависност од износот на наградата и каде е купен билетот.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)