Super Lotto Results

Супер лото е најпопуларната игра што се игра во Украина и е отворена за играчи од целиот свет. Играчите во Украина можат да купат билети на ПОС терминалите, на официјалната веб-страница на UNL, преку апликацијата или преку СМС. Играчите надвор од Украина можат да уживаат во оваа лотарија преку агенти од трети страни онлајн.

Се извлекува двапати неделно и чини само 15 UAH (0,50 €) по влез. Џекпотот е минимум 3 милиони UAH, но поради неограничените превртувања може да достигне и до 33 милиони UAH.

Играчите избираат 6 броеви од базенот 1-52, одговарајќи на сите 6 броеви за да добијат џекпот. Супер лото се извлекува во живо на Киев ТВ, а онлајн играчите автоматски се известуваат за секоја победа. Играчите имаат 6 месеци да поднесат барање и ќе треба да одат во седиштето на UNL за победи над 25.000 UAH.

Дури и играчите од странство ќе мора да патуваат за да ја наплатат оваа паушална исплата. Добивките се оданочуваат со 19,5% со можност за дополнителни даноци за играчи во странство.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)