UK Lotto Results

Главното извлекување на лотото во ОК се одржува во среда и сабота навечер. Нумерираните топчиња се извлекуваат од машина за да се создадат победничките броеви од тоа извлекување. Се извлекуваат шест главни броеви и еден бонус на топката. Добитникот на главниот џекпот треба само да ги има шесте главни броеви. Ако имаат пет, тие сепак можат да освојат прилично висока награда ако го избрале бројот на бонус топката наместо еден од главните броеви за извлекување.

Најдоброто место за проверка на добитните броеви е на веб-страницата на Националната лотарија. Ова ќе ги објави резултатите во рок од неколку часа од извлекувањето. Извлекувањето порано се пренесуваше на еден од главните ТВ канали и додека се уште може да се види на ТВ, сега се емитува на сопствениот канал на Националната лотарија на YouTube. Играчите можат да се претплатат на каналот за да добиваат известувања за извлекувањата.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)