AgentLotto : Преглед на давател на лотарија

AgentLottoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус 50 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
AgentLotto is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Во случаите кога покануваат пријател и тие се регистрираат и го прават својот прв влез, играчот што поканува добива 5 долари за користење на која било игра. Користење на промо кодови, посетителот може да добие до 20% попуст при првото купување на лотарија. Опциите за банкарство на AgentLotto се врвни. Сите депозити со кој било начин на плаќање добиваат инстант обработка и стапка на провизија од 0% за која било од нивните примарни валути; американски долар или евро.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

AgentLotto си постави за цел да создаде исклучителна услуга за купување на официјални државни лотарии од различни земји, а страницата за лотарија онлајн се обидува да ги сервисира играчите од целиот свет. AgentLotto може да се пофали дека има некои од најдобрите лотарии низ целиот свет. Играчите можат да пристапат до сите нив во нивните домови, хотели или додека се во движење. Платформата има а огромна разновидност на игри со лото за корисниците да избираат, предводени од MEGA Millions кој има огромен џекпот од 1,6 милијарди долари. Најдобрата онлајн платформа за лотарија содржи лотарии како што се:

 • Мега милиони
 • Моќна топка
 • Евро Џекпот
 • SuperLotto Plus
 • Милиони евра
 • Лото 649 Германија
 • Мега Сена
 • ФрансЛото
 • Лото Америка
 • ОЗ Лото
 • Пари за живот
 • Ел Гордо
 • Њујорк Лото
 • Примитива
 • Лото Ирска
 • 649 Лото Канада
 • Сабота Лото
 • Поставете за живот
 • Лото на Велика Британија
 • Пауербол
 • Мега Бакс од Висконсин
 • Лото
 • Супер Еналото
 • Австрија Лото
 • Дневно Милион - двапати на ден
 • Јужна Африка Лото
 • Понеделник Лото Среда
 • Лото со гром топка
 • Бонолото
 • Јужна Африка Powerball
 • Фантазија 5
 • Јужноафриканско дневно лото

AgentLotto ги дели своите лотариски награди во две поделби: големи награди и други награди. Големите награди вклучуваат џекпот и други награди што ја надминуваат границата од 10.000 долари. Овие награди мора да бидат независно примени од страна на корисникот. Други награди се награди помали од 10.000 долари. Овие награди за возврат се кредитираат на сметката на корисникот.

+14
+12
Затвори

Software

AgentLotto , исто така, соработува со водечките провајдери на софтвер во индустријата за да ви го понуди најдоброто можно искуство со игри. Тие користат , за да ги поттикнат нивните игри на лотарија, обезбедувајќи графика со врвен квалитет и неограничена игра.

Payments

Payments

AgentLotto има различни начини на плаќање. Некои од овие начини на плаќање применуваат ограничувања за износот на плаќање, а исто така наплаќаат провизија за нивните услуги. Како играч, ако некој треба да ја надополни својата сметка, може да користи онлајн методи како:

 • ВИЗА
 • MasterCard
 • Маестро
 • Скрил
 • Доверливо
 • Sticpay
 • Нетлер
 • WebMoney

Истите овие методи се применуваат при повлекување од лична сметка на AgentLotto. Онлајн платформата е безбедна како онлајн банка благодарение на нејзината 256-битна SSL шифрирање што ги чува сите кориснички информации безбедни. Како корисник, можете дури и да го проверите безбедносниот сертификат на платформата пред да направите каква било трансакција. Секоја лотарија за џекпот има минимален надомест за депозит од 5 УСД.

Сите депозити, влогови, добивки и повлекувања треба да се направат во американски долари. Како дел од процесот на верификација на AgentLotto, од играчот може да се побара да обезбеди документи за клиентите, како што се пасош или лична карта, па дури и изворот на приход.

Deposits

Депонирањето пари на AgentLotto е едноставно. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во делот за благајна на веб-страницата пред да ги следите упатствата за поврзување на вашиот начин на плаќање. После тоа, внесете го износот на депозитот, а потоа потврдете ја трансакцијата.

Credit CardsCredit Cards

Withdrawals

За повлекувања, сите горенаведени методи бараат минимум $15 или максимум $4000. Времето за обработка на повлекување обично е помеѓу 1 и 3 дена, со променлива провизија за повлекување од 1-5%. Во случаите на барани повлекувања, добивките на AgentLotto се обработуваат на сметката од која се направени првичните депозити.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Од 2010 година, онлајн платформата развива мрежа на меѓународни агенти. Лозовите биле брзо скенирани и достапни за играчите. AgentLotto е достапен за неговите регистрирани сопственици на сметки во земји како што се Соединетите Американски Држави, Обединетото Кралство, Австралија, Бразил, Колумбија, Венецуела, Јамајка, Уругвај, Германија, Белгија, Италија, Шпанија, Јужна Африка, Шкотска, Полска, Ирска, Канада, Австрија, Франција, Кина, Кенија, Португалија, Аргентина, Индија, Сенегал, Гана, Нигерија и Русија.

AgentLotto е достапно од бројни земји ширум светот. Сепак, важно е секогаш да се проверуваат законските одредби на одредена земја пред да се вклучите. Давателот е лесен за користење благодарение на многу одговорна веб-страница. Исто така, постои посветена мобилна апликација дизајнирана да им помогне на мобилните корисници да имаат уште поисполнето искуство. Апликацијата е достапна на сите големи продавници за апликации. Ова е навистина онлајн лотарија на иднината ако продолжат да се движат во иста насока.

+170
+168
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Јазици

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

AgentLotto е целосно лиценциран и регулиран. Лиценцата на давателот е меѓу најпочитуваните во индустријата за игри на игри, што докажува дека казиното е посветено на безбедноста и транспарентноста. Затоа можете да бидете сигурни во правичноста на организацијата на играта.

Лиценци

Security

Во AgentLotto , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Веб-страницата ги користи најновите мерки за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од несакан пристап. AgentLotto користи SSL шифрирање за да ги обезбеди сите податоци зачувани на своите сервери заштитени со заштитен ѕид.

Responsible Gaming

AgentLotto сериозно го сфаќа одговорното играње. Веб-страницата за коцкање промовира безбедни практики за игри, со алатки и ресурси за да им помогне на гејмерите да управуваат со нивните активности за игри. Ќе најдете одговорни алатки за игри како што се ограничувања за депозити, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Плус, AgentLotto ќе ви помогне брзо да контактирате со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за непосредна професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

AgentLotto, компанија број 157283, е меѓународно лиценцирана услуга за коцкање. Платформата им овозможува на играчите да купуваат билети за државни лотарии во различни земји. AgentLotto е бренд на Agento NV, официјално регистриран во Abraham de Veerstraat 9, Курасао. Како сопственик на AgentLotto, Agento NV, работи според лиценца издадена од Владата на Курасао, под-лиценца број GLH-OCCHKTW0705252017. Лиценцата му дозволува на Agento NV да врши каква било активност поврзана со лотарии десет години откако AgentLotto започна онлајн.

AgentLotto е независна меѓународна компанија која обезбедува услуги за билети за лотарија на своите играчи. Играчите кои ја користат оваа онлајн платформа можат да добијат пристап до околу 20 од најдобрите светски лотарии. Тимот на AgentLotto се состои од професионални и високо квалификувани експерти со долгогодишно искуство во лотариската индустрија. Благодарение на овој едноставен, но сепак влијателен бизнис модел, тие постигнаа релативно голем успех во бизнисот со агенти за лотарија, иако има само 10 години. Работејќи надвор од Белизе, компанијата има персонал и во САД и Европа.

Динамичен провајдер

AgentLotto го полираше својот производ со текот на годините и продолжи да дава возбудливо искуство со лотарија за своите играчи. Имањето сигурна поддршка за корисници, исто така, дава одлична оценка на платформата кај нејзините играчи. AgentLotto, исто така, им овозможува на корисниците да платат за учество во неколку последователни извлекувања на различни лотарии на неговата веб-страница. Така, платформата се стреми да ги објави резултатите од секое извлекување за секоја од лотариите што ги нуди што е можно поскоро, односно во рок од една минута од следното извлекување. Играчите можат да ги откријат резултатите од ждрепките во посветениот дел „Резултати“. Доколку победиле, тимовите на AgentLotto ќе ги известат преку е-пошта или по телефон.

Кратки факти

Година на основање: 2008

Account

Како и со најдобрите сајтови за онлајн лотарија, регистрирањето е безбедно, лесно и генерално брзо на AgentLotto. Сето ова се прави во неколку чекори пред да се испречете да ги освоите најголемите џекпот на лотаријата во светот само од удобноста на домот или удобноста на мобилниот телефон. Овие едноставни чекори се;

 • Внесете agentlotto.com во претпочитаниот прелистувач
 • Кликнете на опцијата Креирај бесплатна сметка на дното на страницата
 • Внесете го името, адресата на е-пошта и лозинката
 • Кликнете на испраќање
 • Пополнете ја земјата на потекло, адресата на улицата и поштенскиот број соодветно
 • Внесете го телефонскиот број со точниот код на државата, т.е.: +1
 • Пополнете го датумот на раѓање и КЛИКНЕТЕ на Регистрирај ме
 • На крај, изберете ја сумата за депонирање и начинот на плаќање преку лотарија преку Интернет, и КЛИКНЕТЕ продолжете на дното на страницата
 • Откако ќе ги пополнат деталите за нивната картичка, од играчите ќе се бара да ја потврдат исплатата на износот што избрале да го депонираат
 • Конечно, проверете го дојдовното сандаче за е-пошта за врската за проверка и активирање на сметката од AgentLotto и најавете се по потврдата.

Откако ќе заврши нивната регистрација, сè што треба да направи играчот е да избере лотарија каде било во светот, да ги избере своите среќни лото броеви, да го потврди купувањето и конечно да купи билет

Support

AgentLotto е посветена на обезбедување одлична услуга за клиентите. На нивната веб-локација за онлајн лотарија, тие им даваат на играчите платформата за решавање на какви било проблеми. Во случаи кога некој не е задоволен, тие имаат неколку опции што ги нудат. Таквите опции вклучуваат;

 • Најчесто поставувани прашања
 • Контактирајте преку онлајн тим за разговор во секое време. Ова е најбрзиот и најзгодниот начин да му поставите на операторот какви било прашања.
 • Контактирајте преку телефонската линија во секое време. Доколку операторите се зафатени, играчите се охрабруваат да остават говорна порака на +371 6609 0444.
 • Контактирајте преку е-пошта кога опцијата за онлајн разговор не е достапна преку support@agentlotto.com
Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да започнете да играте на која било локација за онлајн лотарија, мора да совладате неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за добивка. Изборот на реномиран и доверлив провајдер, како што е AgentLotto , е од витално значење за да се избегне играње со наместени резултати. Секогаш имајте предвид давател со силна репутација и позитивни критики меѓу играчите на лотаријата. Дополнително, размислете за разновидноста на игри достапни на страницата за игри. Осигурете се дека давателот нуди обемна листа на игри, вклучувајќи ги вашите омилени игри на лотарија и други традиционални игри во казино. AgentLotto има некои одлични опции како .

Promotions & Offers

AgentLotto го прави лотаријата забавно. Ова е главно поради неговото редовно работење промотивни понуди. Онлајн платформата има неколку промоции кои го прават времето за играње многу позабавно. За првпат регистриран корисник, AgentLotto им дава на играчите бонус за добредојде веднаш откако ќе ја одиграат првата игра.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Диего Гарсија, љубезно познат како „Лото Светло“ во LottoRanker, носи свежа перспектива од срцето на Буенос Аирес во светот на лотариите. Со остро око за детали, тој прецизно ги прегледува платформите за лотарија, обезбедувајќи транспарентност, правичност и вредност за играчите на глобално ниво.

Send email
More posts by Diego Garcia