Lotto247 : Преглед на давател на лотарија

Lotto247Responsible Gambling
CASINORANK
8.8/10
БонусДжакпот е достапен!
Бонуси и промоции
Голема разновидност на методи за депонирање
Широк избор на лотарии
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонуси и промоции
Голема разновидност на методи за депонирање
Широк избор на лотарии
Lotto247 is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе направите квалификуван депозит, продолжете да барате 50% депозит , што не може да се повлече додека не ги исполните условите за обложување. Затоа, прочитајте ги и разберете ги условите за бонуси пред да играте користејќи ги бесплатните кредити.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Со широк опсег на игри, Lotto247 има нешто за секого. Ќе може да пробате игри 0 , од класични лото-игри до модерни гребење карти и повеќе. Уште подобро, Lotto247 постојано ја ажурира својата библиотека, така што секогаш ќе наоѓате нешто ново за истражување.

+8
+6
Затвори

Software

Lotto247 , исто така, соработува со водечките провајдери на софтвер во индустријата за да ви го понуди најдоброто можно искуство со игри. Тие користат , за да ги поттикнат нивните игри на лотарија, обезбедувајќи графика со врвен квалитет и неограничена игра.

Payments

Payments

Lotto247 има повеќе сигурни опции за плаќање за депонирање и повлекување средства. Сајтот за коцкање во моментов нуди начини на плаќање 4 , вклучувајќи MasterCard, MuchBetter, Visa, Neteller . Трансакциите се брзи, што ви овозможува да се фокусирате на играње на вашите омилени игри.

Deposits

Депонирањето пари на Lotto247 е едноставно. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во делот за благајна на веб-страницата пред да ги следите упатствата за поврзување на вашиот начин на плаќање. После тоа, внесете го износот на депозитот, а потоа потврдете ја трансакцијата.

Withdrawals

Барањето за исплата на Lotto247 е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете и потврдете ја сумата. Но, за разлика од депозитите кои често се моментални, времето на повлекување варира, во зависност од износот и начинот на плаќање. Средствата може да потраат од неколку часа до неколку дена, за да ја упатат вашата уплатна сметка.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+192
+190
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Јазици

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Lotto247 е целосно лиценциран и регулиран. Лиценцата на давателот е меѓу најпочитуваните во индустријата за игри на игри, што докажува дека казиното е посветено на безбедноста и транспарентноста. Затоа можете да бидете сигурни во правичноста на организацијата на играта.

Лиценци

Security

Во Lotto247 , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Веб-страницата ги користи најновите мерки за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од несакан пристап. Lotto247 користи SSL шифрирање за да ги обезбеди сите податоци зачувани на своите сервери заштитени со заштитен ѕид.

Responsible Gaming

Lotto247 сериозно го сфаќа одговорното играње. Веб-страницата за коцкање промовира безбедни практики за игри, со алатки и ресурси за да им помогне на гејмерите да управуваат со нивните активности за игри. Ќе најдете одговорни алатки за игри како што се ограничувања за депозити, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Плус, Lotto247 ќе ви помогне брзо да контактирате со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за непосредна професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

За Лото247

Lotto247 е една од најдобрите опции за секој обложувач кој сака да игра лотарии. Lotto247 главно се фокусира на лотарии, но нуди неколку други брзи игри како што се слотови, кено и игри на маса. Во моментов, овој давател на онлајн лотарија нуди повеќе од 15 различни лотарии од целиот свет, што го прави еден од најдобрите сајтови за онлајн лотарија.

Lotto247 е основана во 2004 година и оттогаш обезбедува сигурни услуги. Тој е во сопственост и управуван од компанија со седиште во Кипар, Secure View Services. Услугите за безбеден преглед, исто така, управуваат со неколку други локации за онлајн лотарија, што му донесоа големо искуство на Lotto247. Веб-страницата за лотарија е лиценцирана и регулирана од Комисијата за игри во Курасао. Бројот на лиценцата е 8048/JAZ.

Lotto247 користи напредни безбедносни технологии. Таквите технологии вклучуваат SRC Private Security и SSL шифрирање, кои помагаат да се осигура дека локацијата на лотаријата е безбедна и безбедна. Корисничкиот интерфејс е исто така доста интуитивен, па дури и на новите корисници им е лесно да го играат своето омилено лото. Во случај на проблеми, играчите можат да контактираат со претставниците за поддршка на клиентите во секое време. Сето тоа, во комбинација со доверливоста што давателот на онлајн лотарија ја разви со текот на годините, им овозможува на обложувачите на Lotto247 да имаат мир додека играат.

Лотарии достапни на Lotto247

Евро Џекпот

Евро Џекпот е една од најголемите меѓународни лотарии во Европа, позната по тоа што нуди многу атрактивни џекпот до 90 милиони евра. Лотаријата постои од 2012 година. Играчите мора да поклопат пет броја од 50 и два дополнителни броја од десет други броеви за да добијат џекпот.

EuroMillions

EuroMillions е уште една транснационална лотарија, која беше лансирана во 2004 година. Извлекувањата на лотаријата се одржуваат двапати неделно. За да го освојат џекпотот, обложувачите мора да поклопат пет главни броеви од 50 и два среќни ѕвездички од 12 други броеви.

Мега милиони

Мега милиони е една од најпопуларните лотарии во САД. Највисоката добивка на џекпот во историјата на лотаријата изнесува 1,537 милијарди долари. Извлекувањата се одржуваат секој вторник и петок. Секој влез на лотарија чини 2 долари.

SuperEna Max

SuperEna Max е познат по својот атрактивен минимален џекпот од 76 милиони евра, кој расте секогаш кога се одржува ждрепка и џекпотот не се добива. Извлекувањата се одржуваат три пати секоја недела, што им дава на играчите повеќе шанси за победа.

Пауербол

Пауербол е една од најстарите американски врвни лотарии која сè уште е оперативна, лансирана во 1992 година. Здружението на повеќедржавни лотарии ја поседува и управува со неа. Извлекувањата се одржуваа двапати секоја недела, но тоа се промени во август 2021 година кога беше воведено третото неделно извлекување.

СуперЕналото

СуперЕналото е најголемото лото во Италија. Една од причините за нејзината популарност е што нуди некои од најголемите џекпот во светот, иако со мали шанси за победа. Играчите мора да поклопат шест броеви од базен од 90 броеви за да добијат џекпот.

Примитива

Ла Примитива е моментално најстарата воспоставена лотарија на глобално ниво која сè уште работи, а датира од 1800-тите. Лотаријата со седиште во Шпанија бара од обложувачите да поклопат шест броеви од 90. Највисокиот џекпот што некогаш бил доделен од оваа лотарија е 101,7 милиони евра, по 56 превртувања.

Други значајни лотарии достапни на Lotto247 вклучува Oz Powerball, El Gordo, Mega Millions Max, Cash4Life, UK Lottery, Oz Lotto, France Lotto, и Powerball Plus.

Плаќања во Lotto247

Лото247 нуди а широк спектар на опции за плаќање. Сепак, некои од овие опции се ограничени на одредени земји. Обложувачите треба да земат предвид неколку фактори за да одредат кој начин на плаќање е најсоодветен за нив. Таквите фактори ги вклучуваат трошоците за трансакцијата, времето за обработка на трансакцијата и леснотијата на користење. Подолу се достапни опциите за плаќање за Lotto247.

Банкарски картички

Lotto247 им овозможува на корисниците од целиот свет да купат лотарија со помош на Visa картички или MasterCard. Плаќањата направени со оваа опција обично бараат минимално време за да се завршат, особено кога играчот ја финансира својата сметка за играње. Сепак, корисниците кои првпат ќе ги користат можеби ќе треба да чекаат подолго за да се потврдат информациите за нивната картичка.

Е-паричници

Електронските паричници се исто така доста популарни меѓу обложувачите на Lotto247. Тоа е затоа што плаќањата со е-паричници се безбедни и се обработуваат веднаш. Начинот на плаќање е особено корисен за обложувачите кои бараат да купат билети за лотарија во последен момент. Повеќето е-паричници обично немаат такси за трансакции. Некои од достапните опции за е-паричник вклучуваат Neteller, Skrill, MuchBetter Wallet, Web Money и Jeton.

Припејд виртуелни картички

Припејд виртуелните картички им овозможуваат на обложувачите да купат билети за лотарија без да даваат банкарски информации. Плаќањата извршени преку овој начин на плаќање преку интернет лотарија се обработуваат веднаш. Добар пример за припејд виртуелни картички понудени од Lotto247 е AstroPay Card.

Криптовалута

Обложувачите кои претпочитаат анонимност кога купуваат билети за лотарија имаат опција за криптовалути. Криптовалутите што ги нуди Lotto247 се Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash и Litecoin.

Регистрирање на Lotto247

Процесот на регистрација за сметката на Lotto247 е релативно лесен и трае само неколку минути. Секој над 18 години може да креира сметка со веб-локација за онлајн лотарија, без оглед на нивната земја. Креирањето сметка на Lotto247 не чини ништо.

Новите изведувачи мора прво да ја посетат официјалната локација на Lotto247 за да го започнат процесот на отворање сметка. Откако ќе се најдат на веб-страницата, тие потоа можат да кликнат на Прашање за регистрација во горниот десен агол на почетната страница.

По кликнување на барањето, од корисникот се бара да ги внесе своите информации, вклучувајќи име, датум на раѓање, адреса на живеење, адреса на е-пошта и број на мобилен телефон. Корисниците мора да изберат и безбедна лозинка, која ќе ја користат за пристап до нивната сметка во секое време. Следниот чекор е читање на условите за користење на сметката и поднесување на барањето за креирање сметка.

По успешното креирање на сметката на Lotto247, корисниците треба да депонираат средства за да играат која било лотарија. Нешто што треба да се забележи е дека Lotto247 обично нуди бонус до 50% на првиот депозит. Играчите секогаш треба да размислуваат да го искористат тоа. Сепак, обложувачите можат да го користат бонусот само за да ги играат понудените игри, а не и да купуваат лотарија.

Поддржани земји на Lotto247

Lotto247 прифаќа обложувачници од многу различни земји ширум светот. Сепак, има неколку земји кои не се поддржани. Такви се претежно оние каде што законите им забрануваат на граѓаните да се коцкаат и ги спречуваат операторите со коцкање да нудат услуги на своите граѓани.

Најлесен начин обложувачите да утврдат дали Lotto247 ги поддржува нивните земји е да се регистрираат за сметка. Тоа е затоа што сметките може успешно да се регистрираат само ако обложувачот се регистрира од поддржана земја. Една алтернатива што може да ја користат обложувачите од земји кои не се поддржани се виртуелните приватни мрежи (VPN).

Поддршка

Lotto247 инвестираше во својот оддел за поддршка на корисници за да обезбеди корисниците да ја добијат помошта што им треба на најзгодниот можен начин. Тим од високопрофесионални претставници за поддршка на клиентите секогаш се на подготвеност за да одговорат на која било инквизиција испратена до нив. Подолу се дадени некои од начините на кои корисниците можат да пристапат до услугите за поддршка на клиентите.

Разговор во живо

Примарниот и најбрзиот канал за поддршка на клиентите е разговор во живо. Корисниците можат да пристапат до разговорот во живо од официјалната веб-страница на Lotto247. Разговорот во живо обично е достапен 24/7.

Е-пошта

Е-пошта е друга алтернатива што корисниците можат да ја изберат. Е-поштата обично се корисни за случаи кога некој проблем бара опширно објаснување. Претставниците за поддршка на клиентите можат да одговорат на е-пошта со повеќе детали.

Телефонски повик

Не е можно директно да се јавите во службата за корисници на Lotto247. Сепак, постои опција за барање повратен повик. Следниот достапен агент потоа може да се јави во најзгодно време.

Зошто да играте во Lotto247?

Има многу причини да се сака Лото 247. Најочигледна е оваа локација за лотарија на интернет делува како порта за други меѓународни лотарии, што инаку би можело да биде ограничено. Тие го прават тоа со купување на билетите во име на обложувачите. Лото247 директно ги плаќа и добитниците на лотариите кои купуваат билети преку страницата. Тоа ги намалува сите компликации поврзани со барањето награди директно од лотариите.

Друга главна причина за користење на Lotto247 е тоа што тие покриваат широк спектар на лотарии. Играчите можат да ја изберат и да ја играат најдобрата лотарија онлајн во секое време, директно од истата веб-локација. Тоа ја елиминира непријатноста да мора да одржувате неколку различни сметки. Играчите исто така добиваат пристап до лотарии за кои инаку не би биле подобни.

Лото247 нуди а различни опции за плаќање преку лотарија преку Интернет. Тоа воведува слој на погодности за обложувачите кои имаат лични преференции во однос на опциите за плаќање. На пример, обложувачите можат да користат криптовалути за купување билети, опција која повеќето лотарии не ја нудат.

Конечно, Лото247 поддржува многу меѓународни јазици. Тоа помага да се осигура дека повеќето корисници можат да уживаат во услугите на лотаријата што се нудат на страницата без да се грижат за проблемите со јазичната бариера. Некои поддржани јазици вклучуваат англиски, руски, германски, шпански, француски, кинески, италијански, јапонски, унгарски, тајландски, романски, италијански и португалски.

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

За да започнете со Lotto247 , креирајте сметка со обезбедување на бараните информации, како име, адреса на е-пошта, корисничко име, лозинка и датум на раѓање. Треба да ви бидат потребни неколку секунди за да ја активирате сметката.

Support

За играчите на кои им е потребна помош со процесот на пријавување или депонирање, тимот за поддршка на клиентите Lotto247 е секогаш подготвен да ги реши нивните проблеми. Играчите можат да зборуваат преку различни платформи со квалификуван агент кој одговара на сите прашања брзо и професионално.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да започнете да играте на која било локација за онлајн лотарија, мора да совладате неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за добивка. Изборот на реномиран и доверлив провајдер, како што е Lotto247 , е од витално значење за да се избегне играње со наместени резултати. Секогаш имајте предвид давател со силна репутација и позитивни критики меѓу играчите на лотаријата. Дополнително, размислете за разновидноста на игри достапни на страницата за игри. Осигурете се дека давателот нуди обемна листа на игри, вклучувајќи ги вашите омилени игри на лотарија и други традиционални игри во казино. Lotto247 има некои одлични опции како .

Promotions & Offers

Lotto247 има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, играчите на онлајн лотаријата можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Lotto247 се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Диего Гарсија, љубезно познат како „Лото Светло“ во LottoRanker, носи свежа перспектива од срцето на Буенос Аирес во светот на лотариите. Со остро око за детали, тој прецизно ги прегледува платформите за лотарија, обезбедувајќи транспарентност, правичност и вредност за играчите на глобално ниво.

Send email
More posts by Diego Garcia