LottoGo Преглед

Age Limit
LottoGo
ДоверливоДоверливоCheckmark
ПотврденоПотврденоCheckmark
БезбеднаБезбеднаCheckmark
LottoGo
Deposit methodsMasterCardVisa
Методи за депозит
MasterCardVisa
Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

WebsiteWebsite:  LottoGo
Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Кинески
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (2)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ЛотаријаЛотарија (13)
Методи за депозитМетоди за депозит (3)
Debit Card
MasterCardVisa
СофтверСофтвер (2)
Microgaming
Pragmatic Play

LottoGo

Обложувањето на лотарија е сведок на значителен пораст на популарноста во последниве години, при што LottoGo е еден од најпопуларните даватели на лотарија. Претходно беше познат како „Светски лотариски клуб“, но беше ребрендиран во сегашното име во 2018 година. Денес (од 2022 година), лотаријата е во сопственост и управувана од Annexio Limited, корпорација за онлајн коцкање со седиште на Островот.

LottoGo е снабдувач на лотарија регулиран и лиценциран од повеќе органи, вклучително и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (број на сметка 51692), Ирскиот приход и Комисијата за коцкање Џерси.

Давателот може да се пофали со повеќе од еден милион членови ширум светот и е со седиште на островот Мен, со други канцеларии во Австралија, Лондон и Џерси. Со лотаријата LottoGo, членовите имаат пристап до која било игра што сакаат да ја играат, без разлика дали се работи за гребење или други игри.

За да ја задржи својата лиценца, LottoGo, како и сите други големи даватели на коцкање во ОК, се придржуваат до најстрогите регулаторни прописи. На пример, давателот е посветен да им обезбеди на гејмерите забавно и безбедно искуство со игри и им исплатува парични награди на победниците без непотребно одложување. Вреди да се спомене дека LottoGo, како давател на лотарија, на ниту еден начин не е поврзан со ниту една официјална организација за лотарија.

Лотарии достапни на LottoGo

Лотаријата е примарна понуда на LottoGo, поради што повеќето поединци се регистрираат на страницата. Кога играат на оваа локација за лотарија онлајн, играчите можат да ги очекуваат следните понуди:

Игри со лотарија за едно играње

LottoGo, како и сите други сајтови за лотарии на интернет, им овозможува на играчите да се обложуваат на единечни линии на нивните омилени меѓународни лотарии. Давателот нуди широк спектар на џекпот за обложување, вклучувајќи 17 лотарија игри. Се разбира, достапни се големите игри како Euromillions и US Powerball, но присутни се и малку познатите игри како што се ирското лото и финското лото. Достапни се и сезонски игри како Ел Гордо, шпанското божиќно извлекување.

Синдикати

Синдикатите понудени од LottoGo се исплатлив начин за играње во група. LottoGo, како и World Lottery Club, нуди синдикати за поголемиот дел од своите игри за еднократна игра. И додека игрите како што се Australian Monday и Wednesday Lottos можеби сè уште недостасуваат, библиотеката на синдикатот е сè уште добро снабдена за да ги задоволи различните интереси на играчите.

За гејмерите заинтересирани за европски џекпот, интересно е да се забележи дека LottoGo го нуди пакетот Euro Combo, кој ги вклучува Eurojackpot и акциите на играта Euromillions. Со само 9,00 фунти или негов еквивалент, може да се купат 10 акции на Euromillions за две извлекувања.

Интерактивни игри

LottoGo нуди 42 виртуелни гребење картички. Механиката на овие картички е иста како и механиката на нивните традиционални колеги. За да најдете соодветни симболи, треба да кликнете на ќелијата од секоја картичка. Играчот може да освои награда ако ги изведе правилно своите натпревари. Но, какви се наградите? Па, тие би можеле да бидат некаде помеѓу 250 и 182.500 фунти од 2022 година.

Големината на тенџерето се одредува според играта што некој ја избира да ја игра. Скреч-картичките со поголеми исплати, се разбира, имаат малку поголеми шанси. Сепак, има неколку изненадувања: гребната картичка Daily Pocket Filler, која има најголема можна исплата од 182.500 фунти, има помали шанси и чини помалку од гребените EuroMillions, чија највисока награда изнесува 150.000 фунти (од 2022 г. ).

Плаќања во LottoGo

Членовите на LottoGo можат да користат Visa или MasterCard дебитни или кредитни картички за да ги платат своите облози. Услугите на давателот се достапни и за играчи кои користат Neteller, PayPal и Skrill as начини на плаќање преку лотарија преку Интернет. Ако играчот сака да ја финансира својата сметка со Apple Pay или Google Pay, може да ги користи и овие методи. Сепак, играчите во Обединетото Кралство нема да можат да ги надополнуваат своите сметки користејќи кредитна картичка. Наместо тоа, тие можат да користат само дебитна картичка за да го сторат тоа.

Во однос на лимитите, нема минимален износ на депозит, па играчите можат само да играат со она што го имаат. Сепак, месечните депозити во LottoGo се ограничени на 10.000 фунти. Ако некој сака да вчита повеќе пари на својата сметка откако ќе ја достигне оваа граница, можеби ќе треба да контактира со персоналот на давателот.

Од друга страна, постои минимален износ за повлекување од £ 10, иако повлекувањата помали од оваа сума може да се разгледуваат од случај до случај, а на играчите може да им се наплати такса за трансакција доколку се под зададената граница. И, може да поминат три до пет работни дена за парите да се појават на нивната банкарска сметка.

Регистрирање

Во споредба со другите сајтови за онлајн лотарија, процесот на регистрација на LottoGo е едноставен и јасен. Тоа е затоа што давателот разбира што значи да се има лесен процес на регистрација. Дополнително, нема трошоци за регистрација, но обложувачите мора да ги вчитаат своите сметки за да играат. Следниве информации може да бидат потребни за процесот на пријавување:

  • Е-пошта
  • Име
  • Датум на раѓање
  • Физичка локација
  • Лозинка за сметката
  • Телефонски број

Процедура за пријавување

За да се регистрирате, треба да ја посетите веб-страницата на LottoGo и да го лоцирате копчето „Регистрирај се“ во горниот десен агол. Со кликнување на ова копче ќе се појави формулар за регистрација. На страницата за пријавување, играчите ќе треба да ја внесат својата адреса за е-пошта, лозинка и други лични информации како што се оние споменати погоре.

Откако ќе се пополнат сите полиња, играчот ќе треба да кликне на копчето „Регистрирај се“. Тие ќе добијат е-пошта со која се бара да ја потврдат нивната е-пошта пред да можат да се логираат на нивната сметка и да направат депозит.

Откако некој ќе се пријави, неколку пораки ќе стигнат до неговото сандаче за LottoGo и нивните понуди. Играчот исто така ќе биде известен да постави одредени документи за верификација.

Поддржани земји

Како што беше споменато претходно, меѓународните онлајн лотарии се главниот производ на LottoGo. Како таков, LottoGo исто така им овозможува на играчите пристап до лотарии лоцирани надвор од нивната матична земја, од кои некои имаат огромни џекпот. На пример, џекпотот на Powerball во Соединетите Држави, редовно достигнува стотици милиони долари.

LottoGo лотарии се достапни во многу земји ширум светот, вклучувајќи ги ОК, Ирска, Шведска, Полска, Франција, Германија и многу други. Сепак, постојат земји во кои лотариите се ограничени, вклучително и САД. Добрата вест за ова е дека одредбите и условите на LottoGo не спречуваат никого да става облози се додека не се наоѓаат во ограничена земја во моментот на обложување.

Поддршка

LottoGo им нуди на корисниците различни опции за комуникација со нивниот тим. На пример, веб-страницата има опција за разговор во живо што им овозможува на играчите да разговараат со нивните претставници за услуги на клиентите. Оваа опција, сепак, не е достапна деноноќно. Играчите кои сакаат да контактираат со агентите надвор од часовите за разговор во живо, можат да ја користат формата достапна преку функцијата за разговор во живо.

Тие едноставно треба да ја испратат својата порака таму, а тимот ќе биде во контакт со нив веднаш штом ќе ја примат. Друг начин за контактирање со тимот е преку употреба на е-пошта. Секој со прашања, препораки или поплаки може да е-пошта support@lottogo.com. И на крај, LottoGo располага со многу сеопфатна страница со ЧПП каде обложувачите можат брзо да најдат одговори на нивните прашања.

Зошто да играте во LottoGo?

Придобивката од онлајн системите за обложување на лотарија, како што е LottoGo, е тоа што играчите можат да пристапат до многу поширок опсег на лотарии од целиот свет, а не само до нивните локални. Многу учесници се привлекуваат на лотарии во странство поради повисоките награди, особено во американските PowerBall и MegaMillions, кои често имаат џекпот во вредност од стотици милиони долари.

Згора на овие две, LottoGo обезбедува најмалку 15 други меѓународни лотарии за избор, вклучувајќи ги Ел Нио, Ел Гордо, Шведското лото, Финското лото, Германското 6aus49, Полското лото, Еуроџекпот, Италијанското СуперЕналото, Лотото во Велика Британија и Еуромилионс.

LottoGo, исто така, им обезбедува на играчите синдикално обложување, што им овозможува да ставаат заеднички облози на лотарија со други играчи со цел да ги подобрат нивните шанси за џекпот. Достапни се и преку 38 онлајн игри со гребење.

Други причини зошто LottoGo е еден од најдобрите даватели на онлајн лотарија го вклучуваат следново.

Бонуси и специјални понуди

Официјалните билети за лотарија ретко доаѓаат со попусти или специјални понуди. Напротив, лотариите на LottoGo доаѓаат со периодични ексклузивни зделки и промоции. Овие понуди им даваат можност на играчите да победат со помалку.

Едноставен и брз пристап

Лотариите на LottoGo имаат игри на дофат на раката, без разлика дали се дома или во движење, благодарение на апликацијата LottoGo. Ова осигурува дека нема да пропуштат ништо, вклучувајќи бонуси, попусти, џекпот, итн.