PlayHugeLotto : Преглед на давател на лотарија

PlayHugeLottoResponsible Gambling
CASINORANK
8.3/10
БонусДостапен џекпот!
Голема разновидност на методи за депонирање
Широк асортиман на лотарии
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голема разновидност на методи за депонирање
Широк асортиман на лотарии
PlayHugeLotto is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Подароци за добредојде

Како подарок за добредојде, давателот на онлајн лотаријата ќе му испрати на играчот бесплатен билет за US Powerball лотарија. Понудата Refer-a-Friend е уште еден профитабилен и релативно едноставен начин да се добие понуда. Играчот ќе добие ПЕТ БЕСПЛАТНИ SuperEna Max ваучери ако убеди еден од своите пријатели да се пријави на страницата за лотарија онлајн.

Games

Games

Лотарии достапни на PlayHugeLotto

Од својот почеток, давателот на онлајн лотарија дистрибуираше над 35 милиони билети. Повеќе од половина милион луѓе победија како резултат на процесот што го направи да биде меѓу најдобра онлајн лотарија за клиентите. Првично познат како playUKlottery, основниот производ на PlayHugeLotto беше Националната лотарија на ОК, која им дозволуваше на нерезиденти да учествуваат.

Сајтот за онлајн лотарија има многу различни начини за играње. Quick Picks им овозможува на своите корисници да креираат случајни броеви со едно притискање на копче. Bundle Play им овозможува на клиентите да купат билети за неколку лотарии во одреден временски период. Rapid Play е наједноставниот метод за внесување на вашата омилена лотарија со опфатени записи. Корисниците можат да ја користат функцијата Intelliplay за да создадат свои правила кои автоматски ќе ги стават на лотарија доколку се исполнети одредени услови.

Стратегија

За да игра лото игри, сè што му треба на играчот е среќа, бидејќи нема потреба од стратегија. Значи, ако некој мисли дека го добил она што е потребно за да го постигне џекпотот, не треба да чека повеќе за да почне да игра. Незаконски е и секој помлад од 18 години да учествува во онлајн лотарија. Ако играчот лаже за својата возраст, нема да може да бара добивки од лотарија преку Интернет бидејќи давателот на онлајн лотаријата ќе треба да ја види неговата лична карта.

Лотариите не се единствената форма на забава достапна за играчите на страницата за лотарија онлајн. Достапни се и картички за гребење, инстант победи и џекпот со давателот. Има добри шанси да се внесе лотарија без разлика каде е играчот или колку е часот, благодарение на изгледот на страницата кој е прилагоден за мобилни телефони.

PlayHugeLotto обезбедува пристап до 17 различни светски лотарии, вклучувајќи:

 • Милиони евра
 • Powerball Plus
 • Примитива
 • Евро Џекпот
 • SuperEna Max
 • SuperEna лото
 • Мега милиони до максимум
 • МегаМилиони
 • Божиќ во Ел Гордо.
 • Мега Сена
 • Лотарија во Велика Британија
 • Оз Лото
 • Томбола за прибирање средства на Ел Нино
 • Пауербол
 • Франција Лото
 • Оз моќна топка
 • Лото 6aus49
 • Ел Гордо
EuroMillionsEuroMillions
+10
+8
Затвори

Software

PlayHugeLotto , исто така, соработува со водечките провајдери на софтвер во индустријата за да ви го понуди најдоброто можно искуство со игри. Тие користат , за да ги поттикнат нивните игри на лотарија, обезбедувајќи графика со врвен квалитет и неограничена игра.

Payments

Payments

Постојат различни доверливи избори за онлајн плаќање на лотарија во зависност од потребите на играчите. Еврото, британската фунта и американскиот долар се прифаќаат на лотаријата онлајн. Од играчите се очекува да депонираат помеѓу $5 и $15 како минимум. Износот се одредува според нивната локација и начинот на плаќање што тие го избираат. Visa/MasterCard, Astropay, Directa24, Neteller, Skrill, Interac, Smart2Pay, Jeton, Paysafecard, InovaPay, NeoSurf и Bitcoin се сите опции за депозити. Средствата веднаш ќе се кредитираат на сметката на корисникот.

Deposits

Депонирањето пари на PlayHugeLotto е едноставно. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во делот за благајна на веб-страницата пред да ги следите упатствата за поврзување на вашиот начин на плаќање. После тоа, внесете го износот на депозитот, а потоа потврдете ја трансакцијата.

Withdrawals

Добивките може да се откупат од проверени сметки преку Интернет и нема максимално барање за повлекување. Од играчите ќе биде побарано да направат минимално повлекување од 10 долари кога станува збор за уплата на нивните средства. Банкарски трансфери, Neteller, Skrill и Astropay се некои од опциите за повлекување.

Повлекувањата се брзи и лесни, а играчите можат да се наплатат во рок од 1-5 работни дена без скриени такси. Пријателски и посветени претставници за услуги на клиентите се достапни преку разговор на лице место, е-пошта и телефон. Како што започнуваат цртежите, ажурирана страница со резултати ќе ги открие победничките броеви, како и детална комуникација.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Онлајн лотарии од целиот свет одете на PlayHugeLotto. Платформата е достапна на англиски, германски, француски, руски, чешки, унгарски, полски, романски, шпански, бразилски и португалски. Ако играчот живее во една од горенаведените земји, тој има право да игра.

Клучно е да се разбере дека повеќето онлајн казина имаат одредени ограничувања, а овој давател на онлајн лотарија има долга листа на нации на кои не им е дозволено да играат. За жал, играчи од Авганистан, Шпанија, Американска Самоа, Курасао, Чешка, Порторико, Гуам, Унгарија, Косово, Шведска, Либиска Арапска Џамахирија, Северна Кореја, Холандија, Нигер, Пакистан, САД, Италија, Франција, Германија, Норвешка , Финска, Австралија, Холандски Антили и Јужна Африка нема да можат да пристапат на страницата. Сепак, може да се користат популарни VPN услуги за да се движите околу овие ограничувања.

Јазици

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

PlayHugeLotto е целосно лиценциран и регулиран. Лиценцата на давателот е меѓу најпочитуваните во индустријата за игри на игри, што докажува дека казиното е посветено на безбедноста и транспарентноста. Затоа можете да бидете сигурни во правичноста на организацијата на играта.

Security

Безбедноста и безбедноста се најважните работи за страницата, која работи само со најдобрите процесори за плаќање и ја шифрира целата страница со најсовремени технологии за шифрирање.

Responsible Gaming

PlayHugeLotto сериозно го сфаќа одговорното играње. Веб-страницата за коцкање промовира безбедни практики за игри, со алатки и ресурси за да им помогне на гејмерите да управуваат со нивните активности за игри. Ќе најдете одговорни алатки за игри како што се ограничувања за депозити, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Плус, PlayHugeLotto ќе ви помогне брзо да контактирате со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за непосредна професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

PlayHugeLotto е онлајн лотарија со седиште во Кипар со лиценца за игри во Курасао. Панајотис Скојридис е извршен директор на Secure View Services Limited, матичната фирма на онлајн лотаријата. Официјалната влада на Кипар, Секретарот на компании ѝ го додели на ова друштво со ограничена одговорност на Кипар регистарскиот број HE149654.

Од 1998 година, страницата за онлајн лотарија им дозволува на учесниците ширум светот да влезат и да освојат огромни џекпот од различни големи лотарии. PlayHugeLotto е меѓу најдобрите компании за онлајн лотарија кои работат на овој начин, иако тие не поседуваат натпревари во лото.

Тие нудат платформа за корисниците да купуваат билети за лотарија и да внесуваат броеви во различни натпревари што се одржуваат секој ден низ светот на нивната онлајн лотарија. Играњето игри онлајн стана популарно и генерално е безбедно, сигурно и лесно. Едноставно и брзо е да се купат билети за лотарија преку Интернет; не треба да одите кај локален продавач на мало. Давателот на услугата им овозможува на луѓето пристап до највозбудливите меѓународни лотарии во светот, кои можат да ги играат од удобноста на нивните домови со посета на страницата за лотарија онлајн.

Оценет провајдер со пет ѕвезди

Клиентите и дадоа на онлајн лотаријата оценка со пет ѕвездички, што ја прави врвна на пазарот. Тие успеаја да направат добар спој помеѓу моќта и едноставноста. Тие вложија многу напор за да ја направат нивната веб-страница прифатлива за клиентите од целиот свет. Доколку играчите имаат какви било проблеми, стручен штаб на страницата за онлајн лотарија е тука за да им помогне 24 часа на ден, 7 дена во неделата.

Кратки факти

Година на основање: 2000

Account

Регистрирање на PlayHugeLotto

За да ги користите услугите на PlayHugeLotto, прво мора да регистрирате сметка. На веб-локацијата, креирањето сметка е едноставно.

 • За да играте лотарија, прво креирајте сметка на страницата за лотарија онлајн и најавете се.
 • Пред некој да може да креира сметка. Тие ќе треба да имаат адреса за е-пошта и телефонски број.
 • Врската за потврда и кодот ќе бидат испратени на телефонскиот број и адресата на е-пошта на корисникот откако ќе го пополнат формуларот.
 • Корисникот потоа ќе ја избере лотаријата во која сака да учествува со кликнување на некоја од линковите PLAY NOW.
 • Тие ќе бидат доведени до блок за играње за таа специфична лотарија. Тие можат да ги изберат своите броеви или да го користат копчето БРЗ ИЗБИР за веднаш да изберат збир на броеви произведени по случаен избор.
 • За да додадете повеќе записи, изберете го десното копче за скролување и кликнете на него. Исто така, може да се избере периодот на извлекување за нивните записи и должината на времето кога тие сакаат да работат нивните броеви.
 • Сè што преостанува е играчот да кликне на копчето „ДОДАЈ ВО КОШНИЧКА“ и да продолжи на „ПЛАТА“ откако ќе ги избере своите броеви и деновите на извлекување.
 • Продолжете со плаќање откако ќе ги проверите избраните записи. Ако некој победи, ќе добие е-пошта или телефонски повик ако добивката надмине 200 фунти. Плаќањето на лотаријата преку Интернет потоа веднаш ќе се вчита на сметката на корисникот.

Support

На интернет страницата за лотарија е достапен вешт, пријатен и повеќејазичен тим за поддршка. Постои и опција за разговор во живо. Кога играчот избира да игра на оваа онлајн лотарија, треба да знае и дека обично има услуга за корисници достапна седум дена во неделата.

Контакти

Разговор во живо е достапен на веб-страницата на https://www.playhugelottos.com/
Фејсбук; https://www.facebook.com/playhugelottos/
Твитер: https://www.twitter.com/playhugelottos

Tips & Tricks

Пред да започнете да играте на која било локација за онлајн лотарија, мора да совладате неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за добивка. Изборот на реномиран и доверлив провајдер, како што е PlayHugeLotto , е од витално значење за да се избегне играње со наместени резултати. Секогаш имајте предвид давател со силна репутација и позитивни критики меѓу играчите на лотаријата. Дополнително, размислете за разновидноста на игри достапни на страницата за игри. Осигурете се дека давателот нуди обемна листа на игри, вклучувајќи ги вашите омилени игри на лотарија и други традиционални игри во казино. PlayHugeLotto има некои одлични опции како Гребки .

Promotions & Offers

Обезбедувачот на онлајн лотарија исто така нуди а разновидност на различни промоции, вклучувајќи попусти, бонуси за депозит, купете еден, добијте еден бесплатен и многу повеќе. Играчот треба да ги следи на страниците на социјалните мрежи погоре за да биде во тек со она што го нудат. Алтернативно, може да продолжите да ја проверувате веб-страницата за да видите што ќе се појави.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Диего Гарсија, љубезно познат како „Лото Светло“ во LottoRanker, носи свежа перспектива од срцето на Буенос Аирес во светот на лотариите. Со остро око за детали, тој прецизно ги прегледува платформите за лотарија, обезбедувајќи транспарентност, правичност и вредност за играчите на глобално ниво.

Send email
More posts by Diego Garcia