TheLotter Преглед

TheLotterResponsible Gambling
CASINORANK
8.1/10
БонусМесечни белешки!
ВИП клуб попуст
Повеќејазичен
Достапна е светска лотарија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП клуб попуст
Повеќејазичен
Достапна е светска лотарија
TheLotter is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе направите квалификуван депозит, продолжете да барате 20% ВИП , што не може да се повлече додека не ги исполните условите за обложување. Затоа, прочитајте ги и разберете ги условите за бонуси пред да играте користејќи ги бесплатните кредити.

Games

Games

Сметката на оваа веб-локација му дозволува на корисникот да игра која било од 58 лотарии од целиот свет. Тоа е повеќе од двојно повеќе од она што тие би го добиле на конкурентските локации за лотарија. Носи и синдикати, но не нуди гребнатинки.

Има посебна страница каде што може да се видат резултатите за 97 лотарии вкупно. TheLotter вклучува дури и распореди за извлекување за играчите да знаат кои лотарии ќе имаат резултати наскоро. Играчите исто така можат да активираат известувања за да добиваат предупредувања за нивните резултатите од омилените лотарии.

Онлајн платформата е дом на синдикати кои учествуваат во над 9 различни големи меѓународни лотарии. Синдикатите им дозволуваат на играчите да ги здружат своите пари со други за да ги подобрат шансите да добијат огромен џекпот. Постојат многу начини на кои играчите можат да купат билети за овие лотарии. Играчите можат да влезат со користење на страницата за лесно играње лотарија, систематски влез, пакети со повеќекратно извлекување, претплати, синдикати и пакети:

Еве некои од лотарии достапни на TheLotter:

 • СуперЕналото
 • Супер Ѕвезда
 • Мега милиони
 • EuroMillions
 • Пауербол
 • Евро Џекпот
 • Супер извлекување саботно лото
 • Пауербол
 • Џокер
 • Оз Лото
 • Cash4Life
 • Лото Тексас
 • Лото Тексас Екстра
 • Балото
 • Ел Гордо
 • Лото 6
 • Лото 7
 • Мелати
 • Примитива
 • Отослото
 • Лото 649
 • Сабота Лото
 • Класико Лото
 • Лото
 • Лото 6/49
 • PowerBall
 • Пауербол лото
 • Онтарио 49
 • Големото лото
 • Милион ДЕН
 • Ултра лото
 • Понеделничко лото
 • Среда Лото
 • Хатослото
 • Супер лото
 • БоноЛото
 • Мелате Ретро
 • Тексас во два чекора
 • Мега лото
 • Кабала
 • Мини лото
 • Мини лото
 • 5/36
 • Кеш Пет
 • Чиспазо
 • Лото 6/49
 • Тинка
 • Тотолото
 • Дневно лото
EuroMillionsEuroMillions
+14
+12
Затвори

Software

TheLotter , исто така, соработува со водечките провајдери на софтвер во индустријата за да ви го понуди најдоброто можно искуство со игри. Тие користат , за да ги поттикнат нивните игри на лотарија, обезбедувајќи графика со врвен квалитет и неограничена игра.

Payments

Payments

Пред да купат лотарија од TheLotter, корисниците треба прво да постават начин на плаќање. Избраниот начин на плаќање е местото каде што секундарните и помалите добивки ќе бидат испратени од страната на лотаријата. TheLotter има широк спектар на начини на плаќање. Неговиот систем за плаќање преку лотарија преку Интернет зема 25 начини на депозит и 7 начини за повлекување достапни за корисникот. Банкарскиот метод TheLotter работи и со широк опсег на валути. Не наплаќа провизии за добивки. Меѓутоа, страницата за онлајн лотарија ги одзема сите локални даноци што може да се бараат според законите на одредена земја.

За методи на депонирање, минималниот износ на депозит е $10 со максимална граница од $5000. Еве некои од достапните опции: VISA, MasterCard, Diners Club, Skrill, Neteller, PaySafe Card, Trustly, Sofort, Eps, Bleue, CartaSi, Postepay, Bancontact, RAPID, PSE, Efecty, Safety Pay и Zimpler.

За методите за повлекување, TheLotter му дава на корисникот минимум 1 $ и максимална стапка која се движи од 1000 до 50.000 долари. Повлекувањата се обработуваат во рок од 1-3 дена. Еве некои од методите што корисникот може да ги користи: VISA, MasterCard, Skrill, Neteller, Discover, Diners Club и банкарски трансфер.

Deposits

Депонирањето пари на TheLotter е едноставно. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во делот за благајна на веб-страницата пред да ги следите упатствата за поврзување на вашиот начин на плаќање. После тоа, внесете го износот на депозитот, а потоа потврдете ја трансакцијата.

Withdrawals

Барањето за исплата на TheLotter е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете и потврдете ја сумата. Но, за разлика од депозитите кои често се моментални, времето на повлекување варира, во зависност од износот и начинот на плаќање. Средствата може да потраат од неколку часа до неколку дена, за да ја упатат вашата уплатна сметка.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

TheLotter обезбедува глобална услуга за лотарија со тоа што тие работат како курири во име на играчите. Тие купуваат лотарија за играчи и се справуваат со сè од почеток до крај. Оваа услуга им овозможува на луѓето да игра лотарии од други земји надвор од каде што се нуди лотаријата.

Сајтот за лотарија TheLotter е достапен за регистрирани корисници во земји како што се; Италија, САД, Шпанија, Австрија, Австралија, Обединетото Кралство, Мексико, Јапонија, Колумбија, Нов Зеланд, Романија, Унгарија, Канада, Чиле, Јужна Африка, Полска, Филипини, Перу, Казахстан, Португалија, Франција
Германија, Украина и Русија.

Јазици

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

TheLotter е целосно лиценциран и регулиран. Лиценцата на давателот е меѓу најпочитуваните во индустријата за игри на игри, што докажува дека казиното е посветено на безбедноста и транспарентноста. Затоа можете да бидете сигурни во правичноста на организацијата на играта.

Security

Во TheLotter , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Веб-страницата ги користи најновите мерки за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од несакан пристап. TheLotter користи SSL шифрирање за да ги обезбеди сите податоци зачувани на своите сервери заштитени со заштитен ѕид.

Responsible Gaming

TheLotter сериозно го сфаќа одговорното играње. Веб-страницата за коцкање промовира безбедни практики за игри, со алатки и ресурси за да им помогне на гејмерите да управуваат со нивните активности за игри. Ќе најдете одговорни алатки за игри како што се ограничувања за депозити, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Плус, TheLotter ќе ви помогне брзо да контактирате со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за непосредна професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

TheLotter, број на лиценца: MGA/CRP/402/2017, е во сопственост и управувана од Lotto Direct Limited, регистарски број: C77583. Оваа компанија е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова значи дека владата на Малта внимава на TheLotter за да се увери дека сите нејзини операции се легални и над одборот. Основана во 2002 година, TheLotter е независна услуга за купување билети, со над 20 меѓународни канцеларии.

Со две децении во бизнисот и рекордни над 4 милиони џекпот победи, TheLotter е најдобрата локација за лотарија на интернет. TheLotter купува официјални билети за лотарија во име на играчите и приходите на платформата произлегуваат исклучиво од таксата за услуга вклучена со продажбата на овие билети. Кога играчите ќе победат, тие ќе го добијат целиот износ на наградата без да плаќаат дополнителни провизии.

Зошто да играте на TheLotter?

TheLotter се смета за најдобра онлајн лотарија поради огромниот опсег на игри. TheLotter е меѓу главните сајтови за онлајн лотарија во индустријата. Има одлична страница, бројни игри, одлична грижа за клиентите, многу начини на плаќање, поддржува различни јазици, одличен е на мобилен и има генерално добро чувство. Тоа е агент за билети преку кој играчите можат да купат билети од околу 58 лотарии на глобално ниво.

Играчот добива тони зделки со ограничено време на TheLotter. Ова е најчесто кога играчот купува акции на нивната лотарија. Поконстантни попусти има и ВИП клубот. За секој 1$ потрошен играч, тие заработуваат 1 ВИП поен. Ова значи дека колку повеќе ВИП поени има корисникот, толку е повисоко неговото ниво, што пак заработува поголем попуст. Членовите на ВИП клубот исто така добиваат пристап до ексклузивни зделки и промоции.

Една од најголемите работи за TheLotter е тоа што тие ќе бараат најмногу добивки во име на играчот. Всушност, според сајтот за лотарија, сите добивки ќе се кредитираат на сметката на играчот штом страницата ги прими.

Единствен исклучок од ова се победите на џекпот, во кој случај од играчот може да се бара лично да ја подигне наградата. Ако е така, персоналот на TheLotter ќе го направи ова едноставно за играчот со организирање превоз до местото каде што треба да ја побараат својата награда. Тие дури ќе имаат некој од локалната канцеларија да им помогне со целиот процес на побарувања. Разговарајте за удобноста!

Кратки факти

Година на основање: 2002

Account

TheLotter не е самата организација за лотарија; наместо тоа, тоа е платформа каде што луѓето можат да купат билети за лотарија преку Интернет. Поради ова, правилата и прописите во однос на подобноста се ограничени на сопственоста на сметката. Според Условите за користење на веб-страницата, само поединци на возраст од 18 и повеќе години можат да креираат сметка.

Секоја добивка направена од сопственик на сметка за кој е докажано дека е малолетник ќе биде пропадната. Поединци кои се директно поврзани со која било организација за лотарија, исто така, не смеат да купуваат билети. Секоја индивидуална лотарија има свои правила и прописи, а корисниците се охрабруваат прво да ги прочитаат пред да купат билет за да се осигураат дека се подобни. Индивидуалните правила за лото се достапни на веб-страницата.

Пријавувањето на оваа веб-локација за онлајн лотарија е лесно. Може да се регистрираат играчи од целиот свет. Формуларот за регистрација не ги исклучува земјите каде што онлајн лотаријата е нелегална. Играчот може да се регистрира и користејќи ја својата сметка на Фејсбук. Кога ја посетувате онлајн страницата, има неколку чекори што треба да ги следи новиот корисник. Тие вклучуваат:

 • Прво внесете https://www.thelotter.com/
 • Кликнете на опцијата Пријавете се/Регистрирај се во горниот десен агол на страницата
 • Внесете ја претпочитаната адреса за е-пошта, лозинка и земја на потекло
 • Сметката се креира автоматски
 • Откако ќе се вчита почетната страница, првото нешто што корисникот го гледа е списокот на сите најголеми џекпот. Тие исто така го гледаат тековниот џекпот на лотаријата и одбројувањето до датумот на извлекување.

Support

Најчесто поставувани прашања и секциите за помош се корисни алатки за да добиете одговори на прашања на онлајн платформа. Сепак, TheLotter може да се пофали со одлично искуство за услуги на клиентите. Нивните агенти за поддршка на корисниците се достапни 24/7, на 14 различни јазици. Во оваа онлајн лотарија, ова се неколкуте методи што играчот може да ги користи за да стигне до поддршка:

 • Сеопфатни ЧПП и водичи за игри за лотарија
 • Разговор во живо - играчот може да ја иницира оваа опција од секоја страница на веб-страницата на TheLotter со кликнување на иконата CHAT на страничниот дел од екранот.
 • Е-пошта-Експертскиот тим на лотаријата е подготвен да обезбеди брз и темелен одговор на сите прашања и грижи на играчите. Сè што треба да направи е да ги пополни бараните полиња и да добие помош за помалку од 24 часа.
 • Телеграма - само пребарајте го TheLotter.com
 • Viber-+356793 63536
 • WhatsApp-+356 793 63536
 • Телефон-+44 20 76917234
 • Има и наменски бесплатни телефонски линии достапни за одредени земји како што се САД, ОК, Канада, Русија, Германија, Украина, Австралија, Франција и Јужна Африка

Tips & Tricks

Пред да започнете да играте на која било локација за онлајн лотарија, мора да совладате неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за добивка. Изборот на реномиран и доверлив провајдер, како што е TheLotter , е од витално значење за да се избегне играње со наместени резултати. Секогаш имајте предвид давател со силна репутација и позитивни критики меѓу играчите на лотаријата. Дополнително, размислете за разновидноста на игри достапни на страницата за игри. Осигурете се дека давателот нуди обемна листа на игри, вклучувајќи ги вашите омилени игри на лотарија и други традиционални игри во казино. TheLotter има некои одлични опции како OZ Lotto, Italy Lotto, EuroMillions, French Lotto, SuperStar .

Promotions & Offers

TheLotter има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, играчите на онлајн лотаријата можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките TheLotter се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Диего Гарсија, љубезно познат како „Лото Светло“ во LottoRanker, носи свежа перспектива од срцето на Буенос Аирес во светот на лотариите. Со остро око за детали, тој прецизно ги прегледува платформите за лотарија, обезбедувајќи транспарентност, правичност и вредност за играчите на глобално ниво.

Send email
More posts by Diego Garcia
Одговорени прашања за TheLotter
2022-09-27

Одговорени прашања за TheLotter

Исто така познат како GoLotter во Обединетото Кралство, TheLotter постои скоро две децении (од 2022 година). Со над 40 игри со висок џекпот за играње, оваа услуга за лотарија без сомнение е една од најпопуларните лотарии во светот. Овој пост се обидува да одговори на некои основни прашања за овој давател на услуги за лотарија.