Samuel O'Reilly

Samuel O'Reilly

Expert

Biography

Растејќи во мирниот град Дабо, страста на Семјуел за броевите го најде својот вистински повик кога налетал на онлајн игри во Сиднеј. Со текот на годините, тој ги усоврши своите аналитички вештини и почна да ги споделува своите сознанија преку водичи и прегледи. Неговата посветеност на занаетот го претвори во познато име во светот на онлајн казината. Неговиот омилен цитат? „Среќата е она што се случува кога подготовката ќе се сретне со можностите“. - Сенека

Придружете се на лотаријата Помпеј и поддржете ја Академијата и заедницата
2024-02-16

Придружете се на лотаријата Помпеј и поддржете ја Академијата и заедницата

Им благодариме на сите членови на лотаријата Помпеј кои продолжуваат да помагаат во собирањето средства за академијата. Лотаријата Помпеј создаде награден фонд за да ја прослави 125-годишнината на клубот.

Освојте големо и поддржете прифатливо домување со лотаријата 50/50 на Оканаган со Хабитат за човештвото
2024-02-15

Освојте големо и поддржете прифатливо домување со лотаријата 50/50 на Оканаган со Хабитат за човештвото

Фото: Придонес Линда Фар, лево, го добива својот чек од 35.550 долари од извршниот директор на Хабитат за хуманити Оканаган, Андреа Манифолд.

Поранешниот гувернер се противи на новиот предлог за лотарија на Алабама
2024-02-15

Поранешниот гувернер се противи на новиот предлог за лотарија на Алабама

Поранешниот гувернер Дон Зигелман неодамна зборуваше ексклузивно за WVUA 23 за новиот предлог за лотарија во Алабама. Тој ја изрази својата загриженост и изјави дека нема да го поддржи предлогот доколку не се направат значителни измени во предлог-законот.

Човек со скршено срце освои лотарија од 1 милион долари на Денот на вљубените
2024-02-15

Човек со скршено срце освои лотарија од 1 милион долари на Денот на вљубените

Еден човек од Илиноис неодамна побара лотарија од 1 милион долари на Денот на вљубените, само неколку дена откако помина низ раскинување. Победникот, кој одбра да остане анонимен, ја доби наградата од играта за гребење „Monopoly 50X“. Овој неочекуван неочекуван приход дојде во време кога победникот се чувствуваше очајно во љубовниот оддел, но испадна дека е голема среќа.

Зголемете ги вашите шанси за освојување на џекпот на Powerball од 285 милиони долари
2024-02-14

Зголемете ги вашите шанси за освојување на џекпот на Powerball од 285 милиони долари

Џекпотот Powerball за претстојното извлекување на лотаријата во среда на 14 февруари изнесува импресивни 285 милиони долари. Оваа статија дава информации за тоа како да играте и да ги зголемите вашите шанси за победа.

Топ 10 измами на Фејсбук: Како да се препознаете и да се заштитите
2024-02-14

Топ 10 измами на Фејсбук: Како да се препознаете и да се заштитите

Фејсбук е моќна платформа која поврзува милијарди луѓе ширум светот. Сепак, неговата широка употреба, исто така, го прави главна цел за измамници кои сакаат да ги искористат доверливите корисници. Со текот на годините, софистицираноста на измамите на Фејсбук еволуираше, што го отежнува разликувањето помеѓу вистинските интеракции и измамничките шеми. Во оваа статија, ќе ги разгледаме 10-те најдобри измами на Facebook, ќе дадеме совети како да ги препознаете и ќе понудиме стратегии за да се заштитите.

Оптимизирање на апликациите за заеми и хипотеки: клучни совети за успех
2024-02-14

Оптимизирање на апликациите за заеми и хипотеки: клучни совети за успех

Во денешната економска клима, добивањето заем или хипотека бара внимателно внимание на деталите. Заемодавачите темелно ја прегледуваат вашата финансиска состојба за да ја проценат вашата способност да ги исполните обврските за отплата. За да се обезбеди успешен исход, од клучно значење е да се има прецизна стратегија за апликација.

Освојте 425 милиони долари во мега милионски џекпот! Играј сега и добиј шанса да освоиш голема!
2024-02-14

Освојте 425 милиони долари во мега милионски џекпот! Играј сега и добиј шанса да освоиш голема!

Џекпотот на Mega Millions за извлекувањето во вторник достигна импресивни 425 милиони долари, откако во петокот вечерта никој не ја освои главната награда. Победничките броеви од вторник, 13 февруари, беа 1, 3, 19, 25 и 58, при што Мега Бол беше 20, а Мегаплиер на 3X. Ако некој го добие џекпотот и ја избере опцијата за готовина, тој ќе земе дома приближно 201,7 милиони долари по оданочување. Целосната листа на добитници на Mega Millions може да се најде на веб-страницата на лотаријата. За да играте на Mega Millions, можете да изберете шест броеви, при што првите пет се движат од 1 до 70 за белите топчиња и последниот број од 1 до 25 за златната мега топка. Ако сакате, можете да ја изберете опцијата Лесно избирање или Брзо бирање, што генерира случајни броеви за вашиот билет. Некои држави, исто така, нудат опција за додавање Megaplier за дополнителен долар, што може да ги зголеми вашите добивки без џекпот. Билетите за лотарија може да се купат лично на различни локации како што се бензински пумпи, продавници, продавници за храна и некои аеродромски терминали. Алтернативно, можете да нарачате билети онлајн преку Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, во одредени држави и територии. Апликацијата Jackpocket ви овозможува лесно да ги изберете вашите игри и броеви, да ја нарачате вашата нарачка и да ги соберете вашите добивки користејќи го вашиот телефон или компјутер. Не заборавајте да играте одговорно и проверете ја веб-страницата на лотаријата за победниците на Денот на вљубените во 7 часот по ET.

Истражете го североистокот со ексклузивни понуди од Националната лотарија
2024-02-14

Истражете го североистокот со ексклузивни понуди од Националната лотарија

Од 9 до 17 март, играчите на Националната лотарија можат да пристапат до низа возбудливи понуди во североисточна Англија. Со прикажување на валидни онлајн или малопродажни билети за Национална лотарија, гребење или игри за инстант добивка, играчите можат да уживаат бесплатен влез и попусти на различни атракции.

Жител на планината Гилеад доби џекпот од 229.471 долари во лотарија во готовина 5
2024-02-13

Жител на планината Гилеад доби џекпот од 229.471 долари во лотарија во готовина 5

Thiphavone Soulasinh, жител на планината Гилеад, неодамна освои џекпот од 229.471 долари играјќи ја лотаријата од 1$ Cash 5. Таа го купи својот победнички билет од Троја заедница Март 2 на патот Албемарл во Троја. Шансите да се совпаднат сите пет броеви во Кеш 5 се 1 спрема 962.598.

Освојте џекпот од 425 милиони долари што ќе ви го промени животот во мега милиони
2024-02-13

Освојте џекпот од 425 милиони долари што ќе ви го промени животот во мега милиони

Џекпотот Mega Millions за извлекувањето на лотаријата во вторник изнесува импресивни 425 милиони долари. Оваа примамлива награда го привлече вниманието на многу надежни учесници. Сепак, важно е да ги разберете шансите за победа пред да се занесете премногу.

Застапување за отстранување на ограничувањето од 50 милиони фунти за продажба на добротворна лотарија: Потребна е итна акција за поддршка на добротворните организации
2024-02-13

Застапување за отстранување на ограничувањето од 50 милиони фунти за продажба на добротворна лотарија: Потребна е итна акција за поддршка на добротворните организации

Пратеникот на Гордон, Ричард Томсон, се залага за отстранување на ограничувањето од 50 милиони фунти за годишна добротворна продажба на лотарија. Оваа граница значително ја попречува способноста на лотариите да обезбедуваат средства за добротворни организации, што резултира со загуба од милиони фунти како поддршка за организациите од третиот сектор.

Лотарија