Комплетна листа на 10 PayPal локации за лотарија 2024

PayPal е меѓу најбезбедните и најбрзите начини на плаќање преку Интернет. Тоа е прифатено од неколку онлајн лотарии како што се Megarush и Crazy Lottos. Основан пред петнаесет години, PayPal е еден од најефикасните е-паричници и има милиони регистрирани корисници на глобално ниво. Играчите можат да користат PayPal за купување лотарија, обложување, депозити и повлекувања. Исто така е прилично лесно да се отвори сметка на PayPal.

Тоа бара едноставни лични податоци и може да се направи онлајн. Целиот процес не трае повеќе од неколку минути. Иако е широко популарен, важно е да проверите дали веб-локацијата за лотарија прифаќа Paypal пред да играте на неа.

Комплетна листа на 10 PayPal локации за лотарија 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Како да направите депозит со PayPal

Најдобрите локации за лотарија им дозволуваат на коцкарите да прават депозити користејќи PayPal системи. Процесот е брз, лесен и безбеден од повеќето провајдери на е-паричник. Прво, играчот мора да има активна сметка на PayPal со средства.

За да се надополни страницата за онлајн лотарија, играчите треба да се логираат на нивната сметка и да се упатат до опцијата за касиерка од менито. Тие потоа ја избираат опцијата PayPal од достапни опции за депозит.
Следно е пренасочување кон безбедниот систем PayPal, што ќе бара од нив да се логираат на нивната Paypal сметка.
Тие потоа го внесуваат износот на депозитот и потврдуваат дека процесот на депозит е завршен.

Поврзување на PayPal со банка

  • Можно е да го поврзете давателот на банкарска сметка. На врвот на страницата, изберете паричник. Потоа изберете ја опцијата „Поврзи банкарска сметка и изберете ја вашата регистрирана банка.
  • Играчите можат да изберат „Не ја гледам вашата банка? на дното ако е недостапно на списокот. Поврзувањето со банка може да се направи веднаш онлајн или рачно во банкарската сала.
  • Играчите можат да направат директен депозит кај провајдерот со кликнување на картичката паричник и избирање на опцијата „Трансфер на пари“. Потоа ја избираат опцијата „додадете пари на вашето салдо“.
  • Следно, тие треба да ја изберат својата банка и да го додадат износот што сакаат да го префрлат. На крај, тие кликнуваат на „Додај“ и чекаат 3-5 дена за средства.
  • Одобрениот дневен лимит за депозит од давателот е 5.000 УСД.

Депозитите може да се направат и преку апликации за мобилни телефони или прелистувачи. Ова е најпопуларниот метод што го користат корисниците на PayPal денес, како при онлајн купување лотарија, така и за обични трансакции.

Како да направите повлекување со PayPal

Лесно е да се примаат исплати на лотарија на сметка на PayPal. Ова е можно по добивањето добивки на сметката на лотаријата. Од табулаторот „благајник“, добитникот на лотаријата ја избира опцијата „PayPal“.

Тие потоа ја внесуваат сумата што сакаат да ја подигнат, а потоа и адресата на е-пошта поврзана со нивната PayPal сметка. Трансакцијата е успешна по потврдувањето на трансакцијата. Може да побарате и да поврзете PayPal дебитна или кредитна картичка со нивните локации за лотарија.

Откако ќе се логираат на сметката на провајдерот, тие одат во опцијата паричник и избираат „Пренеси пари“. Потоа ја избираат опцијата „пренос до вашата банка“. Потоа ја избираат својата банка да ги депонира повлечените средства и кликнуваат на продолжи. Внесете го минималниот износ, кликнете на следно, вкрстено проверете го барањето за трансфер и изберете „Пренеси сега“

Лимит за повлекување

Дневниот лимит за повлекување кај давателот е 5.000 УСД. Потребни се 3-5 работни дена за да се обработат средствата од давателот на вашата банкарска сметка.

Меѓутоа, ако на вашите средства им е потребно повеќе време да се одразат на вашата банкарска сметка, можете да ја контактирате грижата за корисници на PayPal за да се распрашате за причините за предизвиканите непријатности.
Една од најдобрите работи е што е погодно и лесно да се повлечат средства на вашиот мобилен телефон.

Прво, можете да ја преземете мобилната апликација на провајдерот, достапна за корисниците на iOS и Android. Потоа ќе започнете еден од начините на плаќање и ќе го повлечете износот што не го надминува дневниот лимит.

Можете исто така да се најавите на сметката на вашиот провајдер користејќи мобилни веб-прелистувачи како Google Chrome и Firefox и да го започнете процесот на повлекување.

Тоа е толку едноставно и ефикасно!

Безбедност и безбедност во PayPal

PayPal, позната платформа за онлајн плаќање, е позната по своите примерни безбедносни и безбедносни карактеристики. Додека законски онлајн лотарии преземете дополнителни чекори за подобрување на заштитата на финансиските податоци на коцкарите, PayPal обезбедува дополнителни нивоа на заштита. Компанијата ја следи секоја трансакција деноноќно.

Тоа ги штити играчите од онлајн измами, кражба на идентитет и фишинг преку е-пошта.

PayPal работи преку потврди за е-пошта и безбедносни клучеви. Корисниците добиваат е-пошта по секоја банкарска трансакција. Ако тие не ја иницирале трансакцијата, тие можат да го предупредат PayPal за итна акција.

Верификација и шифрирање на повеќе нивоа

Безбедносниот клуч за PayPal бара автентикација со два фактори кога се најавувате на сметката на корисникот. Освен лозинката, корисникот добива привремена безбедносна шифра на телефонот преку СМС за проверка.

Ваквите карактеристики го штитат корисникот од измама од хакери и онлајн измамници. Функцијата за шифрирање од крај до крај спречува да ги чува корисничките податоци и трансакциите со средства безбедни од измамници.

PayPal го постигнува тоа со прифаќање само безбедни врски и имплементирање на прикачување на клучеви на апликациите за iOS и Android откако корисникот ќе пристапи до сметката.

Првата мерка на претпазливост при користење на PayPal е обезбедување на безбедна интернет-врска. Друга работа е лентата за URL со „HTTPS“ адреса пред името на доменот, гаранција дека е безбедна локација!

Опции за поддршка на корисниците на PayPal

Опциите за поддршка на клиентите достапни на PayPal вклучуваат телефонски повици, центри за пораки и центри за резолуција. Поддршката за телефонски повици е обезбедена на различни јазици за да се грижи за различните земји/региони кои ги опслужува компанијата. Сепак, корисниците мора да се јават според дадените временски рокови.

Корисниците исто така можат да добијат помош од тимот за поддршка 24/7 со подигање билет со нивната е-адреса. Сепак, ова трае подолго во споредба со телефонските повици.

Центрите за резолуција им овозможуваат на клиентите да пријават проблем или следење на нерешено прашање.
Тимот за поддршка на PayPal е достапен преку следните телефонски броеви:

  • (402) 935-7733 за неовластени грешки
  • 888-221-1161

Треба да контактирате со тимот за поддршка на PayPal бидејќи тие се достапни 24/7. Тие ги ценат своите клиенти и им ја даваат потребната поддршка. На пример, тие доделуваат број на билет откако ќе ги контактираат и доделуваат член да помогне во решавањето на проблемот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)