Jackpot.com : Преглед на давател на лотарија

Jackpot.comResponsible Gambling
CASINORANK
8.8/10
БонусДжакпот е достапен!
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Jackpot.com is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе направите квалификуван депозит, продолжете да барате , што не може да се повлече додека не ги исполните условите за обложување. Затоа, прочитајте ги и разберете ги условите за бонуси пред да играте користејќи ги бесплатните кредити.

Games

Games

Броевите за џекпот и веројатноста за победа се двата најважни критериуми за коцкарите. Тие едноставно се поставени од страната на лотаријата на интернет, и треба едноставно да се кликне на добавувачот за да се види секоја од овие опции. Тоа е прилично едноставно, а играчот е воден низ процесот на играње или купување со леснотија од овој давател на онлајн лотарија.

Сајтот е исто така добро дизајниран, лесен за навигација, а транзициите се мазни. Работи за секого и е идеален за поединци кои се нови во обложувањето бидејќи е многу тешко да се изгуби. Други аспекти на страницата, како што се Контакт со нас, Како да играме, Услови и правила и Заштита на играчот, може да се најдат со лизгање надолу до дното на страницата. Очигледно е, но сепак услугата за клиенти може да биде уште поистакната за играчите.

По посетата на страницата, некој добива различни лотарии и џекпот. Играчот може да избере да игра за награди до 100.000 фунти двапати дневно или да се одлучи за европската лотарија од 128 милиони евра. Сè што треба да направат е да ги одберат своите броеви, да платат за учество и да изберат извлекувања. Играчите исто така може да се одлучат да купат гребење на интернет.

Главната продажна точка за оваа онлајн лотарија се нејзините игри со лотарија и тие не разочаруваат. Тие се доста изобилни. Ги има над 20 различни лотарии за играчите да изберат. Најпопуларните од нив се:

 • EuroMillions
 • Пауербол
 • СуперЕналото
 • Ирско лото
 • Мега милиони
 • Џекпот Милиони
 • Евроџекпот
 • Луцу Лото
 • Cash4Life
 • Обединетото Кралство Powerball
 • Среќно лото

Играчот може да избере да игра која било лотарија во зависност од нивните преференции и пазарните опции.

EuroMillionsEuroMillions
+5
+3
Затвори

Software

Jackpot.com , исто така, соработува со водечките провајдери на софтвер во индустријата за да ви го понуди најдоброто можно искуство со игри. Тие користат , за да ги поттикнат нивните игри на лотарија, обезбедувајќи графика со врвен квалитет и неограничена игра.

Payments

Payments

На опции за плаќање преку лотарија преку Интернет се доста широки. Дебитните картички се остварлива опција за играчите. Може да се користат и Neteller и Skrill eWallets, како и WebMoney и Sofort. Без разлика каков вид на плаќање користите, плаќањата на онлајн лотаријата се речиси моментални. Имено, плаќањата на онлајн лотаријата преку PayPal не се прифаќаат од овој давател.

Кога станува збор за исплата на добивки, тие вложуваат максимални напори да ги депонираат средствата што е можно поскоро. Нема ограничувања за повлекување. Ако корисникот освои помали износи, тие се депонираат директно на неговата сметка и се добиваат релативно брзо. Поголема лотарија може да потрае малку подолго бидејќи онлајн лотаријата треба да ја подигне кај нивниот обезбедувач на осигурување пред да ги депонира парите на победничката сметка на играчот.

Генерално, повлекувањето е едноставно и брзо бидејќи на корисникот ќе му биде исплатено директно без да мора да контактира со операторот на лотаријата. Онлајн лотаријата им ги гарантира на играчите вкупните добивки. Оттука, ако некој играч ги совпадне сите броеви во нерешено, тој ќе го добие истиот џекпот како и секој што купил билет. Но, во зависност од бројот на играчи, одредени извлекувања може да траат подолго од другите.

Deposits

Депонирањето пари на Jackpot.com е едноставно. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во делот за благајна на веб-страницата пред да ги следите упатствата за поврзување на вашиот начин на плаќање. После тоа, внесете го износот на депозитот, а потоа потврдете ја трансакцијата.

Withdrawals

Барањето за исплата на Jackpot.com е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете и потврдете ја сумата. Но, за разлика од депозитите кои често се моментални, времето на повлекување варира, во зависност од износот и начинот на плаќање. Средствата може да потраат од неколку часа до неколку дена, за да ја упатат вашата уплатна сметка.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Сајтот за онлајн лотарија е регистриран и регулиран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, едно од најстрогите регулаторни тела за коцкање. Исто така, органот за игри на среќа на Малта (MGA) ја регулира онлајн лотаријата, што значи дека е целосно усогласена и законска во многу земји.

Сајтот за онлајн лотарија ќе биде достапен за игра во повеќето земји доколку ги имаат потребните дозволи. Сепак, земји како Австралија, Белгија, Данска, Франција, Грција, Полска и Соединетите Американски Држави не го дозволуваат овој провајдер. Пред да продолжат со плаќање, играчите треба да потврдат дека страницата за онлајн лотарија е дозволена од нивната држава. Некои популарни VPN провајдери ќе им помогнат на играчите да се движат низ географските ограничувања, но прво треба да се потврди достапноста на соодветна опција за плаќање.

Јазици

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Jackpot.com е целосно лиценциран и регулиран. Лиценцата на давателот е меѓу најпочитуваните во индустријата за игри на игри, што докажува дека казиното е посветено на безбедноста и транспарентноста. Затоа можете да бидете сигурни во правичноста на организацијата на играта.

Security

Во Jackpot.com , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Веб-страницата ги користи најновите мерки за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од несакан пристап. Jackpot.com користи SSL шифрирање за да ги обезбеди сите податоци зачувани на своите сервери заштитени со заштитен ѕид.

Responsible Gaming

Jackpot.com сериозно го сфаќа одговорното играње. Веб-страницата за коцкање промовира безбедни практики за игри, со алатки и ресурси за да им помогне на гејмерите да управуваат со нивните активности за игри. Ќе најдете одговорни алатки за игри како што се ограничувања за депозити, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Плус, Jackpot.com ќе ви помогне брзо да контактирате со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за непосредна професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Обезбедувачот на онлајн лотарија е основан во 2016 година и е во сопственост и управуван од Lottomatrix Ltd., британска корпорација. Тој е лиценциран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство со регистарски број C73232 во Обединетото Кралство.

Јарив Рон е ко-основач и извршен директор на компанијата. Компанијата започна како мала веб-страница, но прерасна во една од најдобрите веб-страници за онлајн лотарија. Иако не е толку голем како другите сајтови за онлајн лотарија, тој е на пат да стане сила со која треба да се смета.

Сајтот за онлајн лотарија е основан со примарна цел да се искористи зголемениот број на услуги за обложување на лотарија преку Интернет. И покрај тоа што е новодојденец во секторот за плаќање преку лотарија преку Интернет, Jackpot.com веќе гради име. Обезбедува добро дизајнирана мобилна апликација пријатна за корисникот со зголемен број на игри на лотарија.

Големите награди се осигурани од познати осигурителни компании преку платформата на компанијата. Сајтот за онлајн лотарија се фокусира на онлајн лотарии со големи џекпот. Тоа му овозможува на играчот да се обложи на резултатите од некои од најпопуларните европски и американски лотарии.

Зошто да играте на Jackpot.com?

Онлајн лотаријата им овозможува на играчите да учествуваат во најпопуларните игри на лотарија во светот без да мора да патуваат до нивната земја од која потекнуваат или дури и да купат опиплив билет. Секој од овие делови е јасен.

Играчот едноставно ја избира играта на лотарија што сака да ја игра и тие ќе бидат насочени низ процесот на играње или купување. Она што е уште подобро за оваа страница за онлајн лотарија е тоа што шансите за добивка и парите за награда се идентични со она што некој би го добил доколку игра директно. Така, играчот е загарантиран да ја има истата можност за победа.

Веб-страницата ќе покаже и колку акции се достапни и по која цена се. Секако, колку повеќе акции купува играчот, толку поголем ќе биде неговиот удел во каква било добивка. Најзабележителната карактеристика на онлајн лотаријата е тоа што нуди услуга базирана на претплата која им овозможува на гејмерите автоматски да играат одредени лотарии без да мора да се регистрираат секој пат. Клиентите можат да ги променат своите телефонски броеви и да ја прекинат претплатата во секое време.

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Сајтот е неверојатно лесен за користење и има прекрасен дизајн. Почетната страница го насочува корисникот до сите делови на страницата, вклучувајќи го и лотарија игри. Креирањето сметка е многу лесно. Треба да кликнете на табулаторот „регистрирај се“ и да ги пополните сите детали. Откако ќе ја потврдат својата сметка, на почетната страница ќе се појави кошница за купување, веднаш над навигацијата додека корисниците ги избираат своите билети.

Дизајнот на страницата е исто така високо професионален, со сите главни лотарии прикажани на почетната страница. Сè што треба да направи играчот е да избере во која игра сака да игра. Најавувањето е едноставно затоа што едноставно се обезбедуваат личните податоци пополнети за време на регистрацијата.

Корисникот потоа ќе го избере својот соодветен начин на плаќање преку лотарија преку Интернет и ќе продолжи да купува. Дополнително, играчот може да избере да се пријави за облози во вредност од еден месец за да избегне враќање на страницата.

Трансакцијата се завршува веднаш штом некој ќе ги избере нивните броеви или прво се претплати на лотаријата, а потоа ќе ја потврди трансакцијата. Тогаш е само прашање на седење и чекање на резултатите. По секое извлекување, сите резултати од лотаријата се прикажуваат на страницата за лотарија онлајн. Ако некој играч победи, тој е контактиран по е-пошта и наградата се доставува што е можно поскоро.

Сите проблеми што ќе се појават за време или по регистрацијата ќе бидат лесно средени од тимот за поддршка на клиентите.

Support

Агентите за поддршка на Jackpot.com се професионални, ефикасни и доста корисни. Играчот може да одлучи да контактира со нив преку нивните профили на социјалните медиуми на Twitter, WhatsApp и Facebook Messenger, кои се најдобрите опции за добивање брз одговор. Иако на нив не се одговара толку брзо, треба да се добие одговор во рок од неколку часа откако ќе се контактира со нив. Времето на одговор ќе зависи и од времето кога некој ќе испрати порака до центарот за поддршка.

Корисниците можат да ја користат и нивната е-пошта, на која обично се одговара во рок од 24 часа. Опцијата за разговор во живо е достапна за корисниците во периодот од 06:00 GMT до 22:00 GMT. Телефонските линии се управуваат и во истите часови. Затоа, играчите треба да бидат свесни за нивното локално време во однос на наведениот период на достапност на онлајн лотаријата.

Контакти

Телефон: +441515414507
Е-пошта: [email protected]
Фејсбук: https://www.facebook.com/jackpotdotcom/
Твитер: https://twitter.com/jackpot_com
Функцијата Разговор во живо може да се најде на: https://www.jackpot.com/contact-us

Tips & Tricks

Пред да започнете да играте на која било локација за онлајн лотарија, мора да совладате неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за добивка. Изборот на реномиран и доверлив провајдер, како што е Jackpot.com , е од витално значење за да се избегне играње со наместени резултати. Секогаш имајте предвид давател со силна репутација и позитивни критики меѓу играчите на лотаријата. Дополнително, размислете за разновидноста на игри достапни на страницата за игри. Осигурете се дека давателот нуди обемна листа на игри, вклучувајќи ги вашите омилени игри на лотарија и други традиционални игри во казино. Jackpot.com има некои одлични опции како .

Promotions & Offers

Jackpot.com има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, играчите на онлајн лотаријата можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Jackpot.com се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Диего Гарсија, љубезно познат како „Лото Светло“ во LottoRanker, носи свежа перспектива од срцето на Буенос Аирес во светот на лотариите. Со остро око за детали, тој прецизно ги прегледува платформите за лотарија, обезбедувајќи транспарентност, правичност и вредност за играчите на глобално ниво.

Send email
More posts by Diego Garcia