LotteryWorld Преглед

Age Limit
LotteryWorld
LotteryWorld is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Италијански
Португалски
Руски
Шпански
ВалутиВалути (4)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јужна Африка
Индија
Ирска
Канада
Малта
Обединето Кралство
Шведска
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
EPS
Euteller
Fast Bank Transfer
Interac
Maestro
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Sofort
Trustly
UPI
Visa
WebMoney

LotteryWorld

LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.

LotteryWorld и Lotteryworld.com се во сопственост и управувани од Go East BV, компанија регистрирана во Курасао. Тоа е контролирано и регулирано од страна на Управата за игри во Курасао. Оваа интернет страница за лотарија е осигурана од некои од најдобрите светски осигурителни синдикати за правилно и целосно плаќање на сите добивки од џекпот од лотарија.

LotteryWorld се смета за најдобра локација за онлајн лотарија поради потенцијално огромните суми на пари од кои играчите можат да добијат во кој било конкретен џекпот. LotteryWorld им овозможува на посетителите пристап до легална онлајн лотарија. За да се обезбеди најдобро искуство со игрите, според законските барања и директивите на Органот за игри на среќа Курасао, овие услуги се нудат преку референтен број на мастер лиценцата за коцкање Курасао: 5536/JAZ.

Пристапот и користењето на lotteryworld.com подлежат на Условите и правилата на платформата. Со регистрација и користење на веб-страницата, играчите ги потврдуваат и се согласуваат да се придржуваат до овие Услови и правила. Употребата на услугите обезбедени на веб-страницата бара од играчите да создадат лична сметка и неотповикливо да ги прифатат Условите и правилата. Ова се прави со проверка на соодветното поле на веб-страницата.

Лотарии достапни на LotteryWorld

Во LotteryWorld, играчот може да игра лотарии од удобноста на својот кауч или во движење користејќи го својот мобилен телефон во само неколку брзи лесни чекори. Како регистриран играч, сè што треба да направите е да се најавите на веб-страницата.

Потоа погледнете ја огромната листа на лотарии од целиот свет прикажана на екранот, кликнете на одреден џекпот во кој тие би сакале да учествуваат и во кој би добиле. Страницата Play на веб-локацијата автоматски ќе се појави. Играчите потоа ги избираат нивните омилени броеви, вршат плаќања и на крајот одјавуваат.

Услугите што се обезбедуваат преку веб-страницата им овозможуваат на играчите да ги предвидат резултатите од лотаријата користејќи го сертифицираниот генератор на случаен број, каде што соодветните играчи исто така можат да играат игри. Како онлајн лотарија платформа, LotteryWorld има широк спектар на џекпот за избор. Тие вклучуваат:

 • Изберете-3
 • Пауербол
 • Мега милиони
 • Лото Индија
 • Лото Макс
 • Јужна Африка Дневен Лото
 • Милиони евра
 • Евро џекпот
 • Австралиско лото
 • Пари 4 Живот
 • Лото 649
 • Супер Еналото
 • Лото Кина
 • Лотарија за Денот на Свети Патрик
 • Германско лото
 • Обединетото Кралство Powerball
 • Лото Сантијаго
 • Австрија Лото
 • Викинг лото
 • Мега Сена
 • полско лото
 • Ирско лото
 • Лотарија во Велика Британија
 • Австралиско ОЗ лото
 • Австралиски OZ Powerball
 • Лото Франција
 • Лото Америка
 • Лото Макс

Методи на депозит

LotteryWorld постојано додава нова онлајн лотарија начини за плаќање за своите играчи. Личните податоци и деталите за плаќање на играчите се шифрирани под безбедност на бит Geotrust 128 SSL. Во LotteryWorld, на играчите им се обезбедуваат различни начини на плаќање.

Онлајн платформата прифаќа начини на плаќање Neteller, Skrill, VISA, MasterCard и Interact од нејзините регистрирани сметки. LotteryWorld не нуди никакви кредитни средства. За регистриран играч да купи лотарија, треба да побара депозит кој потоа се обработува најмногу 24 часа.

Секој џекпот на лотарија има минимален надомест за депозит од 5 УСД. Сите депозити, влогови, добивки и повлекувања треба да бидат во американски долари ($) или индиска рупија (INR). Сите трансакции кои вклучуваат размена на валута се предмет на важечкиот девизен курс во моментот на трансакцијата.

Во случаите на барани повлекувања, добивките од платформата се обработуваат на сметката од која се направени првичните депозити. Трансакциите се прават по изборот на методи за повлекување обезбедени од играчот при регистрација на сметката. Во зависност од изборот на методите за повлекување, таксите за повлекување може да важат за трето лице, како што се банките или која било друга финансиска институција што се користи. Информациите за важечките такси се достапни од време на време на веб-страницата.

Како дел од процесот на верификација на LotteryWorld, од играчот може да биде побарано да обезбеди документи за клиентите, како што се пасош или лична карта, па дури и изворот на приход.

Регистрирање на LotteryWorld

За да пристапите и да ги користите услугите достапни на LotteryWorld, потребно е играчите да создадат лична сметка на играч на платформата. Играчите треба да отворат само една сметка. За да се квалификува да се регистрира за сметка, мора да има полнолетна возраст од 18 години и повеќе и мора да живее на територија опфатена со платформата. Тие мора да имаат валидна банкарска сметка, кредитна или дебитна картичка и да бидат здрави и способни. Регистрирањето за сметка на lotteryworld.com вклучува неколку едноставни чекори за кликнување.

 • Напишете во lotteryworld.com
 • Кликнете на опцијата Креирај бесплатна сметка на дното на страницата
 • Внесете го името, адресата на е-пошта и лозинката
 • Кликнете на испрати
 • Пополнете ја земјата на потекло, адресата на улицата и поштенскиот број соодветно
 • Внесете го нивниот телефонски број со точниот код на државата, т.е.: +44
 • Пополнете го датумот на раѓање и КЛИКНЕТЕ на Регистрирај ме
 • На крајот, тие го избираат износот што сакаат да го депонираат, начинот на плаќање и КЛИКНЕТЕ продолжи на дното на страницата
 • Откако ќе ги пополнат деталите за нивната картичка, од играчите ќе се бара да ја потврдат уплатата на износот што ќе изберат да го депонираат
 • Конечно, проверете го дојдовното сандаче за е-пошта за врската за проверка и активирање на сметката од LotteryWorld и најавете се по потврдата.

Земји што ги дозволува LotteryWorld

Во LotteryWorld, играчите имаат можност да влезат во лотарии во кои вообичаено не би можеле да влезат без да посетат одредени земји во кои се наоѓаат. Да се биде веб-страница за лотарија, LotteryWorld, како меѓународна компанија е легална во многу земји. Луѓето можат да играат лотарии од своите домови или на своите мобилни телефони од каде било во светот.

Оваа онлајн платформа за лотарија го ужива својот правен статус во земји како што се Обединетото Кралство, Германија, Португалија, Јужна Африка, Кина, Бразил, Австрија, Аргентина, Танзанија, Кенија, Египет, Русија, Индија, Франција, Белгија, Австралија, Колумбија, Венецуела , Полска, Шкотска, Замбија, Нигерија, Гана и Сенегал.

Поддршка за корисници

LotteryWorld е посветена на обезбедување одлична услуга за клиентите. На нивната веб-локација за онлајн лотарија, тие им даваат на сопствениците на сметки платформата за да се решат какви било проблеми. Во случаи кога играчите не се задоволни, тие имаат неколку опции што ги нудат. Таквите опции вклучуваат:

 • Најчесто поставувани прашања
 • Контактирајте преку тим за онлајн разговор во секое време помеѓу 6:00 GMT и 2200 GMT
 • Контактирајте преку телефон во секое време помеѓу 6:00 GMT и 2200 GMT на +44 1277424804
 • Контактирајте преку е-пошта кога опцијата за онлајн разговор не е достапна; support@lotteryworld.com

Зошто да играте во LotteryWorld?

Со оглед на тоа што LotteryWorld е контролиран и регулиран од страна на Управата за игри во Курасао, тој внимателно се следи за да се осигура дека играчите ги добиваат своите добивки целосно и навремено. Оваа онлајн платформа за лотарија има одлични понуди и бонуси на играчите со вистински пари депонирани во нив. Различните опции за лотарија прикажани се лесни за користење и следење за сите играчи. Оваа веб-локација им овозможува на играчите пристап до најдобрите лотарии со најголеми исплати во светот.

Процедурите за повлекување на LotteryWorld се брзи и лесни за прегледување. Ако играчот сака одлични ангажмани за услуги на клиентите, платформата им обезбедува одлични ангажмани кога се соочуваат со каков било проблем.

LotteryWorld се смета за најдобра онлајн лотарија поради потенцијално огромните суми на пари од кои играчите можат да добијат во одреден џекпот. LotteryWorld им овозможува на посетителите пристап до легална онлајн лотарија.

Во LotteryWorld, играчот може да игра лотарии од удобноста на својот кауч или во движење користејќи го својот мобилен телефон во само неколку брзи лесни чекори. Lotteryworld.com го има најлесниот интерфејс за лесна навигација. Играчите имаат моќ да ги заклучат своите сметки во секое време и да изберат времетраење за кое сакаат да ја заклучат сметката.

Во случај кога се случуваат грешки во платформата, на играчите им се враќаат парите во согласност со правилата и прописите на платформата. LotteryWorld се стреми да контактира со играчот кога има грешка во цената и има доволно време да се поправи грешката пред да започне лотаријата. Општо земено, високо препорачана локација за лотарија.