LotteryWorld : Преглед на давател на лотарија

LotteryWorldResponsible Gambling
CASINORANK
7.3/10
БонусДжакпот е достапен!
Поддржано
Потврдено
Безбедно
LotteryWorld is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе направите квалификуван депозит, продолжете да барате , што не може да се повлече додека не ги исполните условите за обложување. Затоа, прочитајте ги и разберете ги условите за бонуси пред да играте користејќи ги бесплатните кредити.

Games

Games

Во LotteryWorld, играчот може да игра лотарии од удобноста на својот кауч или во движење користејќи го својот мобилен телефон во само неколку брзи лесни чекори. Како регистриран играч, сè што треба да направите е да се најавите на веб-страницата.

Потоа погледнете ја огромната листа на лотарии од целиот свет прикажана на екранот, кликнете на одреден џекпот во кој тие би сакале да учествуваат и во кој би победиле. Страницата Play на веб-локацијата автоматски ќе се појави. Играчите потоа ги избираат нивните омилени броеви, вршат плаќања и на крајот одјавуваат.

Услугите што се обезбедуваат преку веб-локацијата им овозможуваат на играчите да ги предвидат резултатите од лотаријата користејќи го сертифицираниот генератор на случаен број, каде што соодветните играчи исто така можат да играат игри. Како онлајн платформа за лотарија, LotteryWorld има широк спектар на џекпот за избор. Тие вклучуваат:

 • Изберете-3
 • Пауербол
 • Мега милиони
 • Лото Индија
 • Лото Макс
 • Јужна Африка Дневен Лото
 • Милиони евра
 • Евро џекпот
 • Австралиско лото
 • Пари 4 Живот
 • Лото 649
 • Супер Еналото
 • Лото Кина
 • Лотарија за Денот на Свети Патрик
 • Германско лото
 • Обединетото Кралство Powerball
 • Лото Сантијаго
 • Австрија Лото
 • Викинг лото
 • Мега Сена
 • Полско лото
 • Ирско лото
 • Лотарија во Велика Британија
 • Австралиско ОЗ лото
 • Австралиски OZ Powerball
 • Лото Франција
 • Лото Америка
 • Лото Макс
EuroMillionsEuroMillions
+11
+9
Затвори

Software

LotteryWorld , исто така, соработува со водечките провајдери на софтвер во индустријата за да ви го понуди најдоброто можно искуство со игри. Тие користат , за да ги поттикнат нивните игри на лотарија, обезбедувајќи графика со врвен квалитет и неограничена игра.

Payments

Payments

LotteryWorld има повеќе сигурни опции за плаќање за депонирање и повлекување средства. Сајтот за коцкање во моментов нуди начини на плаќање 5 , вклучувајќи Neteller, MasterCard, PayPal, Visa, MuchBetter . Трансакциите се брзи, што ви овозможува да се фокусирате на играње на вашите омилени игри.

Deposits

LotteryWorld постојано додава нова онлајн лотарија начини за плаќање за своите играчи. Личните детали и деталите за плаќање на играчите се шифрирани под безбедност на бит Geotrust 128 SSL. Во LotteryWorld, на играчите им се обезбедуваат различни начини на плаќање.

Онлајн платформата прифаќа начини на плаќање Neteller, Skrill, VISA, MasterCard и Interact од нејзините регистрирани сметки. LotteryWorld не нуди никакви кредитни средства. За регистриран играч да купи лотарија, треба да побара депозит кој потоа се обработува најмногу 24 часа.

Секој џекпот на лотарија има минимален надомест за депозит од 5 УСД. Сите депозити, влогови, добивки и повлекувања треба да бидат во американски долари ($) или индиска рупија (INR). Сите трансакции кои вклучуваат размена на валута се предмет на важечкиот девизен курс во моментот на трансакцијата.

Во случаите на барани повлекувања, добивките од платформата се обработуваат на сметката од која се направени првичните депозити. Трансакциите се прават по изборот на методи за повлекување обезбедени од играчот при регистрација на сметката. Во зависност од изборот на методите за повлекување, надоместоците за повлекување може да се применат на трето лице, како што се банките или која било друга финансиска институција што се користи. Информациите за важечките такси се достапни од време на време на веб-страницата.

Како дел од процесот на верификација на LotteryWorld, од играчот може да се побара да обезбеди документи за клиентите, како што се пасош или лична карта, па дури и изворот на приход.

Withdrawals

Барањето за исплата на LotteryWorld е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете и потврдете ја сумата. Но, за разлика од депозитите кои често се моментални, времето на повлекување варира, во зависност од износот и начинот на плаќање. Средствата може да потраат од неколку часа до неколку дена, за да ја упатат вашата уплатна сметка.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

На LotteryWorld, играчите имаат можност да влезат во лотарии во кои вообичаено не би можеле да влезат без да посетат одредени земји во кои се наоѓаат. Да се биде веб-страница за лотарија, LotteryWorld, како меѓународна компанија е легална во многу земји. Луѓето можат да играат лотарии од своите домови или на своите мобилни телефони од каде било во светот.

Оваа онлајн платформа за лотарија го ужива својот правен статус во земји како што се Обединетото Кралство, Германија, Португалија, Јужна Африка, Кина, Бразил, Австрија, Аргентина, Танзанија, Кенија, Египет, Русија, Индија, Франција, Белгија, Австралија, Колумбија, Венецуела , Полска, Шкотска, Замбија, Нигерија, Гана и Сенегал.

+151
+149
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Јазици

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

LotteryWorld е целосно лиценциран и регулиран. Лиценцата на давателот е меѓу најпочитуваните во индустријата за игри на игри, што докажува дека казиното е посветено на безбедноста и транспарентноста. Затоа можете да бидете сигурни во правичноста на организацијата на играта.

Лиценци

Security

Во LotteryWorld , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Веб-страницата ги користи најновите мерки за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од несакан пристап. LotteryWorld користи SSL шифрирање за да ги обезбеди сите податоци зачувани на своите сервери заштитени со заштитен ѕид.

Responsible Gaming

LotteryWorld сериозно го сфаќа одговорното играње. Веб-страницата за коцкање промовира безбедни практики за игри, со алатки и ресурси за да им помогне на гејмерите да управуваат со нивните активности за игри. Ќе најдете одговорни алатки за игри како што се ограничувања за депозити, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Плус, LotteryWorld ќе ви помогне брзо да контактирате со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за непосредна професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.

LotteryWorld и Lotteryworld.com се во сопственост и управувани од Go East BV, компанија регистрирана во Курасао. Тој е контролиран и регулиран од страна на Управата за игри во Курасао. Оваа интернет страница за лотарија е осигурана од некои од врвните светски осигурителни синдикати за правилна и целосна исплата на сите добивки од џекпот од лотарија.

LotteryWorld се смета за најдобра локација за онлајн лотарија поради потенцијално огромните суми на пари од кои играчите можат да добијат во кој било конкретен џекпот. LotteryWorld им овозможува на посетителите пристап до легална онлајн лотарија. За да се обезбеди најдобро искуство со игри, според законските барања и директивите на Органот за игри на среќа Курасао, овие услуги се нудат преку референтен број на лиценца за коцкање во Курасао: 5536/JAZ.

Пристапот и користењето на lotteryworld.com подлежат на Условите и правилата на платформата. Со регистрирање и користење на веб-локацијата, играчите ги потврдуваат и се согласуваат да се придржуваат до овие Услови и правила. Користењето на услугите обезбедени на веб-страницата бара од играчите да создадат лична сметка и неотповикливо да ги прифатат Условите и правилата. Ова се прави со проверка на соодветното поле на веб-страницата.

Зошто да играте во LotteryWorld?

Со оглед на тоа што LotteryWorld е контролиран и регулиран од страна на Управата за игри во Курасао, тој внимателно се следи за да се осигура дека играчите ги добиваат своите добивки целосно и навремено. Оваа онлајн платформа за лотарија има одлични понуди и бонуси на играчите со вистински пари депонирани во нив. Различните опции за лотарија прикажани се лесни за користење и следење за сите играчи. Оваа веб-локација им овозможува на играчите пристап до најдобрите лотарии со најголеми исплати во светот.

Процедурите за повлекување на LotteryWorld се брзи и лесни за прегледување. Ако играчот сака одлични ангажмани за услуги на клиентите, платформата им обезбедува одлични ангажмани кога се соочуваат со каков било проблем.

LotteryWorld се смета за најдобра онлајн лотарија поради потенцијално огромните суми на пари од кои играчите можат да добијат во кој било одреден џекпот. LotteryWorld им овозможува на посетителите пристап до легална онлајн лотарија.

На LotteryWorld, играчот може да игра лотарии од удобноста на својот кауч или во движење користејќи го својот мобилен телефон во само неколку брзи лесни чекори. Lotteryworld.com го има најлесниот интерфејс за лесна навигација. Играчите имаат моќ да ги заклучат своите сметки во секое време и да изберат времетраење за кое сакаат да ја заклучат сметката.

Во случај кога се случуваат грешки во платформата, на играчите им се враќаат парите во согласност со правилата и прописите на платформата. LotteryWorld се труди да го контактира играчот кога има грешка во ценовната цена и има доволно време да се поправи грешката пред да започне лотаријата. Општо земено, високо препорачана локација за лотарија.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

За пристап и користење на услугите достапни на LotteryWorld, играчите треба да создадат лична сметка на играч на платформата. Играчите треба да отворат само една сметка. За да се квалификува да се регистрира за сметка, мора да има полнолетна возраст од 18 години и повеќе и мора да живее на територија опфатена со платформата. Тие мора да имаат валидна банкарска сметка, кредитна или дебитна картичка и да бидат здрави и способни. Регистрирањето за сметка на lotteryworld.com вклучува неколку едноставни чекори за кликнување.

 • Напишете во lotteryworld.com
 • Кликнете на опцијата Креирај бесплатна сметка на дното на страницата
 • Внесете го името, адресата на е-пошта и лозинката
 • Кликнете на испраќање
 • Пополнете ја земјата на потекло, адресата на улицата и поштенскиот број соодветно
 • Внесете го нивниот телефонски број со точниот код на државата, т.е.: +44
 • Пополнете го датумот на раѓање и КЛИКНЕТЕ на Регистрирај ме
 • На крајот, тие го избираат износот што сакаат да го депонираат, начинот на плаќање и КЛИКНЕТЕ продолжи на дното на страницата
 • Откако ќе ги пополнат деталите за нивната картичка, од играчите ќе се бара да ја потврдат исплатата на износот што ќе изберат да го депонираат
 • Конечно, проверете го влезното сандаче за е-пошта за врската за верификација и активирање на сметката од LotteryWorld и најавете се по потврдата.

Support

LotteryWorld е посветена на обезбедување одлична услуга за клиентите. На нивната веб-локација за онлајн лотарија, тие им обезбедуваат на сопствениците на сметки со платформата за решавање на какви било проблеми. Во случаи кога играчите не се задоволни, тие имаат неколку опции што ги нудат. Таквите опции вклучуваат:

 • Најчесто поставувани прашања
 • Контактирајте преку онлајн тим за разговор во секое време помеѓу 6:00 GMT и 2200 GMT
 • Контактирајте преку телефон во секое време помеѓу 6:00 GMT и 2200 GMT на +44 1277424804
 • Контактирајте преку е-пошта кога опцијата за онлајн разговор не е достапна; support@lotteryworld.com
Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да започнете да играте на која било локација за онлајн лотарија, мора да совладате неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за добивка. Изборот на реномиран и доверлив провајдер, како што е LotteryWorld , е од витално значење за да се избегне играње со наместени резултати. Секогаш имајте предвид давател со силна репутација и позитивни критики меѓу играчите на лотаријата. Дополнително, размислете за разновидноста на игри достапни на страницата за игри. Осигурете се дека давателот нуди обемна листа на игри, вклучувајќи ги вашите омилени игри на лотарија и други традиционални игри во казино. LotteryWorld има некои одлични опции како Лотарија .

Promotions & Offers

LotteryWorld има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, играчите на онлајн лотаријата можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките LotteryWorld се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Диего Гарсија, љубезно познат како „Лото Светло“ во LottoRanker, носи свежа перспектива од срцето на Буенос Аирес во светот на лотариите. Со остро око за детали, тој прецизно ги прегледува платформите за лотарија, обезбедувајќи транспарентност, правичност и вредност за играчите на глобално ниво.

Send email
More posts by Diego Garcia